Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorė I. Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus Tarptautinės Frankofonijos organizacijos Generalinei sekretorei

Sukurta 2017.09.12 / Atnaujinta 2017.09.12 09:51
  Ambasadorė I. Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus Tarptautinės Frankofonijos organizacijos Generalinei sekretorei

  Rugsėjo 11 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus Tarptautinės Frankofonijos organizacijos (TFO) Generalinei sekretorei Michaelle Jean. Ambasadorė paskirta Lietuvos Respublikos Prezidentės asmenine atstove prie šios organizacijos.

  I. Vaišvilaitė išreiškė paramą TFO tikslams siekiant glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo įvairiose srityse, ypač skleidžiant žmogaus teises ginančias idėjas ir vystant tarpkultūrinį dialogą. Ambasadorės teigimu, TFO svarbų vaidmenį tarptautiniame kontekste įrodo organizacijos pastangos prisidėti sprendžiant frankofoninėje erdvėje kylančias krizes ir tai, kad prie organizacijos jungiasi naujos valstybės.

  Generalinė sekretorė M. Jean pabrėžė TFO pastangas spręsti šių dienų iššūkius ir skatinti organizacijos partnerystę su kitomis tarptautinėmis institucijomis, įskaitant Jungtines Tautas ir Europos Sąjungą. M. Jean taip pat pabrėžė TFO ekonominį potencialą ir paragino Lietuvą juo pasinaudoti savo ekspertinėse srityse mezgant ryšius su organizacijos valstybėmis-narėmis.

   TFO veikloje Lietuva dalyvauja nuo 1999 metų. Šiuo metu Tarptautinė Frankofonijos organizacija vienija 84 valstybes ir autonomines teritorijas: 54 iš jų yra pilnateisės, 4  - asocijuotos narės, 26 šalys turi stebėtojos statusą. 

  I. Vaišvilaitė taip pat yra Lietuvos Respublikos ambasadorė, nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO).

  Nuotraukos autorė : Ringailė Kuokštytė

  Naujienlaiškio prenumerata