Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje pristatyti Rumunijos pirmininkavimo prioritetai

Sukurta 2019.01.08 / Atnaujinta 2019.01.08 17:30
  Briuselyje pristatyti Rumunijos pirmininkavimo prioritetai

  Sausio 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame naujoji ES Tarybos pirmininkė Rumunija pristatė pirmininkavimo prioritetus.

  Rumunijos atstovai išskyrė keturias pagrindines pirmininkavimo sritis: konvergencijos Europa, saugesnė Europa, Europa -  stipresnė globali veikėja ir bendrųjų vertybių Europa. Svarbiausias pusmečio tikslas – sparčios derybos dėl daugiametės finansinės programos bei Brexit proceso užtikrinimas. Kartu pabrėžtas poreikis iki šių metų gegužės mėnesį įvyksiančių Europos Parlamento rinkimų susitarti dėl likusių teisės aktų pasiūlymų.

  „Lietuvai svarbu, kad daugiametė finansinė programa būtų ambicinga, subalansuota - šių tikslų dar nepasiekėme“, - teigė Lietuvos užsienio reikalų viceministras A. Zananavičius. „Būtina aiškiai įvardinti ES aktualiausias finansavimo sritis, tad viliamės, kad bus tinkamai atsižvelgta į Lietuvos prioritetus bei finansavimo poreikius“, - kalbėjo viceministras, paraginęs kolegas tęsti konstruktyvias diskusijas dėl būsimo septynmečio ES biudžeto.

  Ministrų diskusijose dėl koordinuoto ES atsako į dezinformaciją aptarti prioritetiniai veiksmai įgyvendinant Veiksmų planą.

  „Džiaugiamės parengtu planu ir turime susitelkti į jo įgyvendinimą. Kartu itin svarbu aiškiai apibrėžti tarpinstitucinio koordinavimo modelį ir skirti pakankamus išteklius Plano įgyvendinimui. Būtina veikti kuo operatyviau, įtraukti pilietinę visuomenę ir žiniasklaidą. Lietuvoje sėkmingai veikia platforma „Demaskuok“, tad kviestume diegti tokiu modeliu grįstą ES tinklą, galintį teikti analizę apie dezinformacijos šaltinius ir jos bruožus“, – teigė viceministras A. Zananavičius.

  Posėdyje delegacijos buvo supažindintos su šiuo metu nagrinėjamais pasiūlymais dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų ir diskutavo apie aktyvesnį piliečių įtraukimą į ES klausimus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_20200616_154150.jpg

  Birželio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje atnaujinti pasiūlymai dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir dėl 750 mlrd. eurų apimties Europos ekonomikos gaivinimo priemonės, dėl kurių birželio 19 dieną diskutuos ir ES vadovai.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  download.jpg

  Gegužės 26 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje buvo aptartas ES atsakas į COVID-19 pandemiją bei apsikeista nuomonėmis dėl daugiametės finansinės programos (DFP) ir ES ekonomikos gaivinimo.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_2985.jpg

  Kovo 24 dieną vaizdo konferencijos būdu užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti ES atsaką į COVID-19 pandemiją bei pritarti stojimo į Europos Sąjungą derybų pradžiai su Šiaurės Makedonija ir Albanija.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  Nuotrauka1.jpg

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Sąjungos tikslams 2020 metais ir teisėkūros planavimui.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 17 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje, kuriame diskutuota dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos ir rengtasi vasario 20 dieną vyksiančiai neeilinei Europos Vadovų Tarybai (toliau – EVT).

  Europos Sąjunga »
  49197575303_5a11b7c9ea_c.jpg

  Gruodžio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame pagrindinis dėmesys skirtas 2021–2027 metų ES daugiametei finansinei programai.

  Daugiašaliai santykiai »