Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
BRT family photo.jpg

Liepos 23 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Slovėnijoje. Jame pristatyti ir aptarti Slovėnijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai bei diskutuota dėl didesnio ES atsparumo po COVID-19 pandemijos. Antrojoje BRT dalyje taip pat dalyvavo Vakarų Balkanų (Serbijos, Juodkalnijos, Šiaurės Makedonijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Albanijos, Kosovo) ministrai.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
DSC_2225.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

Liepos 12 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas išsiuntė laiškus Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiajam pabėgėlių reikalų komisarui Filippo Grandi ir Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) generaliniam direktoriui António Vitorino, išsamiai informuodamas apie išaugusius nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą ir prašydamas jų vadovaujamų organizacijų reaguoti pagal joms suteiktą mandatą.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
529b417d-62dc-4b8a-b831-8a5f8c4841fa_CC European Union.jpg

Liepos 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaudamas Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje akcentavo ES solidarumo su Lietuva, šiuo metu patiriančia migracijos spaudimą iš Baltarusijos režimo, svarbą, siūlė svarstyti bendro ES atsako priemones.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Liepos 12 dieną Briuselyje (Belgijoje) prasidėsiančioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje ministras Gabrielius Landsbergis kels šiuo metu Lietuvai aktualiausią – nelegalios migracijos iš Baltarusijos – klausimą. Tarybos išvakarėse šią temą taip pat ketinama aptarti neformaliame susitikime su Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrais.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
DSC_9954.jpg

Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Europos Tarybos (ET) Generaline Sekretore Marija Pejčinović Burić aptarė regiono aktualijas bei ET ir Lietuvos vaidmenį ginant pagrindines organizacijos vertybes: demokratiją, teisės viršenybę ir žmogaus teises.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_9814.jpg

Liepos 7 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame diplomatinių atstovybių prie Jungtinių Tautų (JT) organizuotame renginyje „Faktų tikrinimo tapimas pasauline praktika: link bendro požiūrio į kovą su dezinformacija ir klaidinga informacija“, kuriame vyko diskusija apie faktų ir šaltinių tikrinimo veiklos svarbą kovojant su dezinformacija ir klaidinga informacija, taip pat apie bendradarbiavimo tarp tarptautinių organizacijų, valstybių, internetinių platformų, žiniasklaidos ir faktų tikrintojų stiprinimą.

Daugiašaliai santykiai »

Liepos 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 47-ojoje sesijoje Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė interaktyviame dialoge su JT specialiuoju pranešėju žmogaus teisėms Mianmare Thomas Andrews, vykusiame situacijos apie žmogaus teisių padėtį šalyje pristatymo pagrindu.  

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
DSC_8591.jpg

Liepos 6 – 7 dienomis Vilniuje vyko trečiasis „Liublino trikampio“ – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino Lenkijos ir Ukrainos kolegas atvykus į Ukrainos reformų konferencijos išvakarėse surengtą „Liublino trikampio“ susitikimą, kuris po ilgos pandemijos sąlygotos pertraukos suteikė ministrams galimybę tiesiogiai, o ne virtualiu formatu aptarti įvairius glaudesnio trišalio bendradarbiavimo aspektus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Liepos 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Kultūros ministru Simonu Kairiu bei Švietimo, mokslo ir sporto viceministre Agne Kudarauskiene Lietuvoje reziduojantiems ir Lietuvai akredituotiems ambasadoriams nuotoliniu būdu pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021-2025 metų kadencijai.

Daugiašaliai santykiai »
LT_judges.jpg

Birželio 28 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu dar kartą pasmerkė Rusijos neteisėtus veiksmus prieš Sausio 13-osios bylą tyrusius ir nagrinėjusius Lietuvos prokurorus ir teisėjus.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Birželio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje (URM) Vilniuje reziduojantiems Europos Sąjungos (ES), NATO ir Rytų partnerystės Asocijuotojo trio (Moldova, Sakartvelas ir Ukraina) šalių ambasadoriams pristatyti naujausi duomenys apie Aliaksandro Lukašenkos režimo skatinamos neteisėtos migracijos srautus į Lietuvą bei veiksmai, kurių Lietuvos valstybinės institucijos imasi neteisėtos migracijos į ES užkardymui.

Daugiašaliai santykiai »
_GLM9295.jpg

Birželio 28 dieną Romoje (Italijoje) vyko Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS, vienijančios 83 narius, užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jame kartu su 40 kitų Koalicijos šalių ministrų dalyvavo ministras Gabrielius Landsbergis.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Romoje, Italijoje, dalyvaus Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministras taip pat turės atskirus dvišalius susitikimus su Turkijos, Kosovo ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu, Donika Gervalla- Schwarz ir Dominicu Raabu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
IMG_0495.jpg

Birželio 24 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje Lietuva atmetė Rusijos kaltinimus dėl sunkių žmogaus teisių pažeidimų. Lietuvos atstovė informavo Nuolatinę tarybą apie Lietuvos įsipareigojimą įgyvendinti nulinės tolerancijos politiką antisemitizmo, rasizmo, netolerancijos, ksenofobijos ir kitų neapykantos išraiškų atžvilgiu. Atstovė taip pat patvirtino, kad Lietuvoje tautinių mažumų teisės garantuoja Konstitucija, o visi teisės aktai pilnai atitinka šalies prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus. Lietuva taip pat aktyviai skatina žiniasklaidos ir išraiškos laisvę ir griežtai laikosi savo tarptautinių įsipareigojimų šioje srityje.

Daugiašaliai santykiai »
Daugiau naujienų