Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje – dėmesys tolesniam ES bendrosios rinkos gilinimui

Sukurta 2019.03.20 / Atnaujinta 2019.03.20 09:07
  ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje – dėmesys tolesniam ES bendrosios rinkos gilinimui

  Kovo 19 dieną Briuselyje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje vyko pasirengimas kovo 21–22 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, vyko diskusijos apie 2021–2027 metų daugiametę finansinę programą. Pagrindinis dėmesys diskusijose buvo skirtas tolesniam ES bendros rinkos gilinimui.

   „Turime siekti pusiausvyros tarp pilnai veikiančios bendros rinkos, efektyvios konkurencijos ir vienodų sąlygų užtikrinimo. Stipri ir į ateitį orientuota ES pramonės politika neveiks be visiškai užbaigtos vieningos rinkos ir veiksmingų prekybos politikos instrumentų“, – teigė Lietuvos atstovė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė.

  Kalbant apie kovą prieš dezinformaciją, Lietuva paragino toliau tęsti atsparumo ES didinimą hibridinėms grėsmėms.

  „Kova prieš dezinformaciją turėtų būti įtraukta į 2019–2024 metų ES strateginę darbotvarkę. Dezinformacija ir kitos hibridinės grėsmės po Europos Parlamento rinkimų nesumažės – reikia tolesnių veiksmų ir nuolat besivystančių priemonių kovoti su šiomis grėsmėmis“, – teigė J. Neliupšienė.

  BRT buvo tęsiamos diskusijos dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos – Tarybai pirmininkaujanti Rumunija pristatė pažangą derybose su Europos Parlamentu dėl būsimo naujojo biudžeto sektorinių teisės aktų pasiūlymų.

  Be šių klausimų EVT bus diskutuojama klimato kaitos klausimais. Lietuva laikosi pozicijos, kad svarbu kovoti su klimato kaita ir atsižvelgti į ES įsipareigojimus įgyvendinti Paryžiaus susitarimą. Ambicingesni kovos su klimato kaita veiksmai turi būti atspindėti ir ES biudžete, o Komisijos pasiūlytas 25 proc. klimato aspekto integravimo tikslas į būsimą daugiametį biudžetą yra pakankamai ambicingas.

  Kalbant apie migracijos aspektus būsimajame biudžete, J. Neliupšienė pabrėžė, kad pagrindinis Lietuvos prioritetas – ES išorės sienų saugumas. Būtina stiprinti ES išorės sienas nustatant vienodus sienų priežiūros standartus ir užtikrinant tinkamą jos įgyvendinimo finansavimą.

  Specialiojoje Bendrųjų reikalų taryboje ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnieris pristatė situaciją ES–Jungtinės Karalystės derybose, buvo aptarti galimo derybų pratęsimo teisiniai aspektai. Kovo 21 dieną specialiojoje Europos Vadovų Taryboje valstybių narių vadovai tarsis dėl tolesnių žingsnių artėjant JK išstojimo iš ES datai – kovo 29 dienai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_20200616_154150.jpg

  Birželio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje atnaujinti pasiūlymai dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir dėl 750 mlrd. eurų apimties Europos ekonomikos gaivinimo priemonės, dėl kurių birželio 19 dieną diskutuos ir ES vadovai.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  reopen.png

  Birželio 15 dieną pradėjo veikti svetainė „Re-open EU“ („Vėl atsiverianti ES”), padėsianti Europos Sąjungos (ES) piliečiams greitai rasti  informaciją apie juos dominančią šalį, COVID-19 situaciją joje, visuomenės saugumą ir sveikatos protokolus bei informaciją apie poilsio paslaugas ir maitinimo įstaigas ES šalyse.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga skelbia konkursą „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“. Konkurso tikslas – skatinti studentus domėtis ir gilinti kompetenciją Europos Sąjungos (ES) klausimais.

  Ministerijos naujienos »

  Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje pagrindinis dėmesys bus skiriamas Kinijai. Taip pat bus aptariamos COVID-19 pandemijos pasekmės Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, situacija Afganistane.

  Daugiašaliai santykiai »
  download.jpg

  Gegužės 26 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje buvo aptartas ES atsakas į COVID-19 pandemiją bei apsikeista nuomonėmis dėl daugiametės finansinės programos (DFP) ir ES ekonomikos gaivinimo.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG-20200422-WA0002.jpg

  Balandžio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius videokonferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys skirtas Ukrainai ir Rytų Partnerystės regionui, bei aptarta padėtis Libijoje.

  Europos Sąjunga »