Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Kanados kolega aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautinės darbotvarkės klausimus

Sukurta 2021.01.12 / Atnaujinta 2021.01.12 08:51

Sausio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Kanados kolega Francois-Philippe Champagnu. Ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regiono saugumo klausimus, padėtį Baltarusijoje bei paramos demokratinėms iniciatyvoms galimybes.

Ministras G. Landsbergis padėkojo Kanados kolegai už aktyvumą, plėtojant dvišalius ryšius, taip pat už Kanados indėlį, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione. Pasak G. Landsbergio, transatlantiniai santykiai ir dvišalių santykių su Kanada stiprinimas išlieka vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų.

Aptariant situaciją Baltarusijoje, ministras G. Landsbergis džiaugėsi sutampančiomis šalių pozicijomis dėl paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei, sankcijų režimui, kvietė Kanadą prisidėti prie bendrų projektų ir iniciatyvų įgyvendinimo. Ministrai taip pat pabrėžė būtinybę tęsti paramą Rytų partnerystės šalims.

F. Ph. Champagnas padėkojo Lietuvai už paramą ir prisijungimą prie Kanados inicijuotos tarptautinės deklaracijos dėl neteisėtų sulaikymų, kuria siekiama sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, reaguojant į savavališką ir neteisėtą užsienio valstybių piliečių areštą, sulaikymą ar nuteisimą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Sausio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis gavo Sviatlanos Cichanouskajos laišką, kuriame kviečiama oficialų Baltarusijos pavadinimą lietuvių kalba keisti į baltarusių kalbai artimesnę šalies pavadinimo formą.

005 Ministras susitiko su Sviatlana Cichanouskaja.JPG

Sausio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sviatlana Tsikhanouskaya, kurią Lietuva pripažįsta teisėta Baltarusijos žmonių atstove, aptarti aktualių tolesnio bendradarbiavimo ir demokratinių jėgų strategijos klausimų.

Ministerijos naujienos »

Susipažinusi su AB „Swedbank“ pateikta informacija dėl VšĮ „Belorus“ lėšų įšaldymo, Užsienio reikalų ministerija (URM) kreipėsi į banką dėl ribojamųjų priemonių taikymo ir leidimo disponuoti lėšomis išskirtinai darbuotojų atlyginimams ir kitoms su darbo santykiais susijusioms reikmėms.

Ekonominiai santykiai »

Reaguodama į besitęsiantį Baltarusijos režimo institucijų žiaurumą ir palaikydama demokratines Baltarusijos žmonių teises, gruodžio 17 dieną Europos Sąjunga (ES) paskelbė trečiąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Vokietijos kolega Heiko Maasu. G. Landsbergis pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai yra vieni aktyviausių per pastaruosius keletą dešimtmečių bei išreiškė įsitikinimą, kad tokiu tempu bus judama ir ateityje.

Dvišaliai santykiai »

Gruodžio 15 dieną su Lenkijos kolega Zbigniewu  Rau telefonu kalbėjęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis didžiausią dėmesį skyrė Baltarusijai, kur tebesitęsia taikių protestuotojų susirėmimai su režimo jėgos struktūromis.

Dvišaliai santykiai »