Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime

Sukurta 2017.05.03 / Atnaujinta 2017.05.03 16:32
   L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime
   L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 3 dieną dalyvavo Seimo laikinosios Gegužės 3-iosios grupės ir Lenkų diskusijų klubo bendroje diskusijoje „Gegužės 3-ioji – Lietuvos ir Lenkijos istorinės bendrystės svarba Europai“. Diskusija skirta paminėti 1791 m. gegužės 3 d. – Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos priėmimą.

   „Gegužės 3-iosios dienos Konstitucija aplenkė laikmetį. Priimdama šį dokumentą Lietuva ir Lenkija atsidūrė modernios Europos avangarde. Šios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti tiek šiandienos, tiek ateities Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime“, – sakė L. Linkevičius.

   Užsienio reikalų ministras apžvelgė Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių prioritetus, akcentuodamas bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, bendrų energetikos ir transporto infrastruktūros projektų svarbą bei poreikį kartu įgyvendinti europinėmis vertybėmis grįstą Rytų kaimynystės politiką.

   „Lietuva ir Lenkija yra strateginės partnerės, kurias sieja ne tik labai glaudūs istoriniais saitai, bet ir bendri dabarties darbai“, – diskusijos metu sakė L. Linkevičius.

   Ministras pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi atviram dialogui su Lenkija įvairiais abiem pusėms svarbiais klausimais ir akcentavo poreikį atnaujinti bendrų tarpvyriausybinių institucijų darbą.

   1791 m. gegužės 3-iosios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje rašytinė konstitucija. Konstitucija pripažįstama bendro Lietuvos ir Lenkijos paveldo dalimi.

   Seime vykusioje diskusijoje taip pat dalyvavo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Gegužės 3-iosios grupės vadovas Andrius Kubilius, partijos Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Vilniaus universiteto (VU) istorijos fakulteto docentas dr. Eligijus Raila, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas, Lenkų diskusijų klubo atstovas Marijušas Antonovičius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_5367.jpg

   Vasario 28 dieną Varšuvoje vyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginys. Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis apšviestoje Varšuvos filharmonijoje koncertavo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Mirgos Gražinytės-Tylos.

   Atstovybių naujienos »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius laišku pasveikino sausio 9 dieną į pareigas paskirtą Lenkijos užsienio reikalų ministrą Jaceką Czaputowiczių.

   Dvišaliai santykiai »
   LT-PL 5.JPG

   Gruodžio 12 dieną Varšuvoje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų viceministrų Dariaus Skusevičiaus ir Bartoszo Cichockio susitikimas, kurio metu aptarti aktualūs saugumo ir Rytų politikos klausimai, pažymėta transatlantinio ryšio, JAV buvimo regione, NATO pajėgų dislokavimo Lenkijoje ir Baltijos šalyse svarba. Viceministrai taip pat aptarė Rytų partnerystės aukščiausio lygio susitikimo rezultatus, pažymėjo, jog būtina konkreti parama Rytų partneriams tęsiant reformas.

   Dvišaliai santykiai »
   Lenkija8.jpg

   Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Witoldą Waszczykowskį Nepriklausomybės dienos proga. Lenkijai ir jos žmonėms ministras palinkėjo sėkmės, klestėjimo ir gerovės.

   Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
   tomas razmus-3138.JPG

   Spalio 25 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių Astos Skaisgirytės ir Witoldo Sobkowo politinės konsultacijos. Susitikimo metu derintos pozicijos aktualiais ES ir NATO politikos klausimais, aptarta dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

   Dvišaliai santykiai »
   image2.jpg

   Spalio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Lenkijos Seimo Nacionalinės gynybos komiteto delegacija vadovaujama Michało Jacho. Susitikimo metu buvo dar kartą pripažinta, kad Lietuva ir Lenkija vienodai supranta ir vertina grėsmes regione, mato vienodus kelius jų suvaldymui.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Naujienlaiškio prenumerata