Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Makedonijoje

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 14:48
  Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Makedonijoje

  Europos Sąjungos delegacija pranešė, kad ES Dvynių programos projektą Makedonijoje „Gebėjimų veiksmingai įgyvendinti acquis vandens kokybės srityje stiprinimas“ įgyvendins Austrijos, Lietuvos ir Nyderlandus konsorciumas.

  Lietuvos aplinkos ministerijos, Geologijos ir Hidrometeorologijos tarnybų bei Aplinkos projektų valdymo agentūros ekspertų komanda dvejus metus kartu su partneriais iš Austrijos ir Nyderlandų padės pagal ES standartus stiprinti Makedonijos administracinius gebėjimus vandens valdymo srityje. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1,2 mln. eurų.

  Tai jau septintas Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Makedonijoje, kur Lietuvos institucijos jau dalijosi patirtimi ES fondų administravimo, jų apsaugos nuo grobstymo klausimais, rėmė Makedonijos darbo rinkos vystymą, kėlė švietimo sistemos kokybę ir prisidėjo gerinant personalo valdymo sistemas. 2016 m. pradėtas projektas, remiantis efektyvų ES lėšų valdymą pagal 2014–2020 m. finansinę perspektyvą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 74 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 62 milijonus eurų. Europos Komisijos 2013–2015 metų duomenimis, pagal dalyvavimą ir sėkmingumą ES Dvynių programoje Lietuva pirmauja tarp po 2004 m. įstojusių ES narių ir, lenkdama didžiąją daugumą senųjų narių, yra šešta Europos Sąjungoje po tokių šalių kaip Prancūzija, Austrija, Vokietija, Ispanija ir Italija.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1122jordanija.jpg

  Jordanijoje pradedamas naujo Europos Sąjungos Dvynių projekto „Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimas. Tai pirmasis Lietuvos vadovaujamas projektas šioje šalyje, kuri kartu su partneriais iš Suomijos viešojo administravimo instituto (HAUS) įgyvendina Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Centrinė projekto valdymo agentūra.

  Atstovybių naujienos »
  _MG_8521.JPG

  Lapkričio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Makedonijos narystės ES ir NATO siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Lapkričio 3 dieną su darbo vizitu Lietuvoje lankysis Makedonijos Respublikos užsienio reikalų ministras Nikola Dimitrovas.

  Vizito metu jis susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Seimo Europos ir Užsienio reikalų komitetų bei Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų regiono valstybėmis grupės nariais.

  Dvišaliai santykiai »
  20171020_121015.JPG

  Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

  Atstovybių naujienos »

  Rugsėjo 27 dieną Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje pranešė, kad Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumo pateiktas ES Dvynių programos projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ pasiūlymas laimėjo atranką. Projekto tikslas – sustiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimus efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas, susijusias su pinigų politika, finansiniu stabilumu ir efektyviomis, patikimomis bei saugiomis mokėjimų sistemomis, apgalvotai valdant su šiomis operacijomis susijusias finansines rizikas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Europos Sąjungos delegacija Azerbaidžane pranešė, kad Prancūzijos, Lietuvos ir Latvijos konsorciumas laimėjo atranką ES Dvynių programos  projektui „Parama stiprinant Azerbaidžano aukštojo mokslo sistemą“ įgyvendinti. Tai jau aštuntas Lietuvos laimėtas ES Dvynių programos projektas Azerbaidžane ir antras šiais metais, kas akivaizdžiai liudija stiprėjančius šalių ryšius ir išaugusį pasitikėjimą Lietuvos institucijomis ir ekspertais. 

  Naujienlaiškio prenumerata