Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva siekia, kad Astravo atominės elektrinės projektą įvertintų tarptautiniai ekspertai

Sukurta 2017.06.13 / Atnaujinta 2017.06.13 08:48

Birželio 13–16 dienomis Minske vyks Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) Šalių susitikimas, kuriame greta kitų klausimų bus svarstoma ir Astravo atominės elektrinės (AE) byla.

Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas atkreipia dėmesį į tai, kad būtina išnagrinėti ir įvertinti Astravo AE poveikio aplinkai vertinimo (PAV) dokumentų turinį ir atsakyti į esminius klausimus apie projektą. Lietuvai ir Baltarusijai siūloma įkurti laikiną tarptautinę ekspertų grupę, kuri atliktų nepriklausomą Astravo AE bylos dokumentų analizę ir pateiktų išvadas Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetui.

Lietuva Espo konvencijos Šalių susitikime sieks, kad būtų įkurta tarptautinė ekspertų grupė Astravo AE projekto PAV dokumentų turinio analizei, nes tarptautinė ekspertizė gali atskleisti tikrąjį Astravo AE aplinkosaugos ir branduolinės saugos problemų mastą.

Tarptautinė ekspertų grupė turėtų įvertinti, ar Baltarusija laikėsi Espo konvencijos nuostatų ir kitų tarptautinių aplinkosauginių ir branduolinės saugos organizacijų reikalavimų ir rekomendacijų šiais klausimais: (1) dėl aikštelės AE statybai įvertinimo ir parinkimo; (2) dėl poveikio tarpvalstybinėms upėms ir geriamajam vandeniui; (3) dėl panaudoto branduolinio kuro ir radioaktyvių atliekų valdymo; (4) dėl demografinių charakteristikų aplink planuojamą AE vertinimo ir avarinės parengties ir (5) dėl AE projekto atsparumo sunkaus lėktuvo kritimo atveju.

Lietuva laikosi pozicijos, kad Astravo AE projekto tarpvalstybinio PAV procesas su Lietuva lieka atviras, nes Lietuvos klausimai dėl AE saugos lieka neatsakyti, viešieji klausymai ir ekspertų konsultacijos nesurengtos. Remiantis Espo konvencijos nuostatomis, tokių objektų kaip atominės elektrinės statybos gali būti pradėtos tik atlikus tarpvalstybinį PAV.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Linkevicius su Timmermans.jpg

Rugsėjo 30 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rygoje susitiko su Europos Komisijos pirmuoju viceprezidentu Frans Timmermans. Susitikimo metu aptartas ES ateities klausimas, bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis, svarbiausi energetikos politikos klausimai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
34701750152_eb1c9d8927_k.jpg

Gegužės 24 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, atsakingu už energetikos klausimus, Marošu Šefčovičiumi ir aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius.

Europos Sąjunga »

Kovo 31 dieną Branduolinės saugos konvencijos (BSK) apžvalginiame susitikime Vienoje Lietuvos delegacija dalyvavo Baltarusijos nacionalinės ataskaitos pristatyme ir išreiškė didelį susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės (AE) projekto grėsmių ir saugos problemų.

Daugiašaliai santykiai »
2.JPG

Lietuvos ambasadorė Austrijoje, Kroatijai, Slovakijai ir Slovėnijai Loreta Zakarevičienė, susitikusi su Kroatijos aplinkos apsaugos ir energetikos ministru Slavenu Dobrovičiumi, buvo patikinta, kad Kroatija supranta Lietuvos susirūpinimą dėl Baltarusijos veiksmų nesilaikant pripažintų tarptautinių standartų ir neskaidriai vystant Astravo atominės elektrinės projektą.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
IMG_4376.JPG

Tarptautinėje atominės energijos agentūroje (TATENA) Vienoje kovo 27–balandžio 7 dienomis vyksta Branduolinės saugos konvencijos (BSK) Susitariančiųjų šalių apžvalginis susitikimas, kuriame šalys narės pristatys nacionalines ataskaitas apie savo įsipareigojimų pagal BSK įgyvendinimą. Taip pat bus rengiamos rekomendacijos tolesniam branduolinės saugos stiprinimui.

Daugiašaliai santykiai »
IMG_4508.jpg

Lietuvos laikinoji reikalų patikėtinė prie tarptautinių organizacijų Vienoje Lina Rukštelienė kovo 6 dieną Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Valdytojų tarybos posėdyje svarstant metinę branduolinės saugos ataskaitą išreiškė Lietuvos susirūpinimą dėl kaimynystėje statomų atominių elektrinių. Pasak Lietuvos atstovės, jos statomos tinkamai nesilaikant tarptautinių konvencijų reikalavimų, branduolinės saugos standartų ir geros kaimynystės principų.

Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata