Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje

Sukurta 2017.09.21 / Atnaujinta 2017.09.21 10:19
   Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje
   Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje

   Rugsėjo 21 dieną Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais Varšuvoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje, kurioje daugiausia dėmesio skirta pastaruoju metu Čečėnijoje įvykdytiems neapykantos nusikaltimams prieš LGBTI asmenis.

   Šia iniciatyva Lietuva siekė atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Čečėnijoje vykdomą masinį LGBTI asmenų persekiojimą, žudymą ir paskatinti Rusiją nedelsiant atkurti pagarbą teisės viršenybės principui. Rusija buvo paraginta kuo greičiau ištirti šiuos nusikaltimus ir užtikrinti, kad juos įvykdę asmenys būtų išaiškinti ir nubausti.

   Renginyje taip pat aptartas tarptautinės bendruomenės atsakas ir galimybės geriau koordinuoti atskirų tarptautinių organizacijų veiksmus užkertant kelią neapykantos nusikaltimams ir diskriminacijai dėl seksualinės orientacijos, pateiktos rekomendacijos dėl tolesnių veiksmų.

   Diskusijoje dalyvavo Rusijos LGBT tinklo vadovas ir žmogaus teisių aktyvistas Igoris Kochetkovas, dienraščio „Novaya Gazeta“ žurnalistė Elena Milashina, paskelbusi pirmąjį žurnalistinį tyrimą apie LGBTI asmenų persekiojimą Čečėnijoje, taip pat LGBTI asmenų teises Rusijoje ginantis advokatas Dmitrijus G. Bartenevas.

   Renginys surengtas Lietuvos iniciatyva, bendradarbiaujant su Kanada, Danija, Švedija, JAV, Belgija, Vokietija, Suomija, Latvija ir Ukraina, taip pat nevyriausybine organizacija Freedom House ir Heinrich Böll fondu.

   Dvi savaites trunkančiame ESBO žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime dalyvauja daugiau nei 1500 atstovų iš 57 ESBO šalių, ESBO institucijų, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų. Jame daugiausia dėmesio skiriama diskusijoms apie tai, kaip ESBO šalys laikosi prisiimtų įsipareigojimų tokiose srityse kaip išraiškos laisvė ir laisva žiniasklaida, pagrindinių laisvių užtikrinimas, migracija, tolerancijos ir pakantumo skatinimas, įstatymo viršenybė, lyčių lygybė ir pan.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   esbo.jpg

   Rugsėjo 12 dieną Varšuvoje, Lenkijoje, vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais ir nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO) surengė diskusiją apie Rusijos ir kitų šalių vyriausybių finansuojamų NVO keliamas grėsmes.

   Daugiašaliai santykiai »
   Viceministras ESBO susitikimas.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 11 dieną Austrijos mieste Mauerbache prasidedančiame neformaliame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į įstrigusias derybas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir paragino šį klausimą toliau išlaikyti ESBO politinės darbotvarkės prioritetu. 

   Daugiašaliai santykiai »
   rotuse2.jpg

   Užsienio reikalų ministerija ir užsienio šalių diplomatinės atstovybės prisidėjo rengiant Vilniaus rotušėje gegužės 12 dieną vykusį Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (IDAHOT) paminėjimą, kurį organizavo Lietuvos nacionalinė LGBTI teisių organizacija LGL.

   Naujienos »
   CC8A3130-e.jpg

   Naujasis Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Aurimas Taurantas gegužės 2 dieną įteikė skiriamuosius raštus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniam sekretoriui Lamberto Zannier.

   Atstovybių naujienos »
   ESBO nuotrauka.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 4 dieną Vienoje susitiko su kadenciją baigiančiu Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannier, kuriam padėkojo už bendrą darbą bei aktyvų ESBO įsitraukimą Ukrainoje, siekiant stabdyti karinę Rusijos agresiją Ukrainoje ir užtikrinti Minsko susitarimų įgyvendinimą.

   Daugiašaliai santykiai »
   Untitled2.png

   Šiandien Ženevoje baigėsi 34-oji Žmogaus teisių tarybos sesija, trukusi keturias savaites. Vasario 28 d. vykusiuose aukšto lygio debatuose dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo kalboje atkreipė Tarybos dėmesį į dramatiškai blogėjančią žmogaus teisių padėtį konfliktų regionuose, įskaitant Rusijos okupuotose kaimyninių šalių Ukrainos ir Gruzijos teritorijose, ir ragino neatidėliojant spręsti žurnalistų saugumo problemas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata