Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva UNESCO Vykdomojoje taryboje pabrėžė organizacijos reikšmę

Sukurta 2017.10.10 / Atnaujinta 2017.10.10 11:07
  Lietuva UNESCO Vykdomojoje taryboje pabrėžė organizacijos reikšmę

  Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

  Ambasadorė I. Vaišvilaitė pabrėžė paramą organizacijos veiklai žurnalistų saugumo klausimais ir akcentavo Lietuvos tęstinį įsipareigojimą šioje srityje. UNESCO valstybėms narėms ji taip pat priminė tarptautinių normų pažeidimus Kryme, Ukrainoje, ir išreiškė Lietuvos norą matyti tiesioginį UNESCO įsitraukimą sprendžiant organizacijos kompetencijos srityse kylančius iššūkius. 

  Per šią Vykdomosios tarybos sesiją, kuri truks iki spalio 18 dienos, bus renkamas naujas UNESCO Generalinis direktorius. Dėl šio posto varžosi septyni kandidatai iš Azerbaidžano, Egipto, Kataro, Kinijos, Libano, Prancūzijos, Vietnamo. Išrinktas kandidatas bus tvirtinamas per lapkričio mėnesį vyksiančią Generalinę konferenciją.

  Vykdomoji taryba – vienas pagrindinių UNESCO valdymo struktūrų, kurią sudaro 58 valstybės narės. Lietuvos narystė joje tęsis iki 2019 metų.

  Nuotrauka:UNESCO/A.Dunasovs

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_2745res.jpg

  Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoju komunikacijai ir informacijai Moez Chakchouk. Susitikimo metu viceministras pažymėjo ypatingą Lietuvos įsitraukimą užtikrinant išraiškos laisvę ne tik internete, bet ir už jo ribų.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181009_095107.jpg

  UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181001_144647.jpg

  Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

  Daugiašaliai santykiai »
  Optimisme 174.JPG

  Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

  Kultūros renginiai »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »
  Draugų grupėDec12.jpg

  Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata