Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos iniciatyva surengta diskusija apie Rusijos finansuojamų nevyriausybinių organizacijų keliamas grėsmes

Sukurta 2017.09.12 / Atnaujinta 2017.09.12 10:45
  Lietuvos iniciatyva surengta diskusija apie Rusijos finansuojamų nevyriausybinių organizacijų keliamas grėsmes

  Rugsėjo 12 dieną Varšuvoje, Lenkijoje, vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais ir nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO) surengė diskusiją apie Rusijos ir kitų šalių vyriausybių finansuojamų NVO keliamas grėsmes.

  Šia diskusija siekiama atkreipti dėmesį į pastaruoju metu, ypač po Rusijos agresijos Ukrainoje, stipriai išaugusį vyriausybių finansuojamų NVO veiklos mastą ir keliamas problemas, geriau suvokti jų veikimo metodus, finansavimo mechanizmus, kartu numatyti demokratinio atsako priemones ir prisidėti prie pilietinės visuomenės bei žmogaus teisių stiprinimo.

  Dvi savaites truksiančiame ESBO žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime dalyvauja daugiau nei 1500 atstovų iš 57 ESBO šalių. Jame daugiausia dėmesio skiriama diskusijoms apie tai, kaip ESBO šalys laikosi prisiimtų įsipareigojimų išraiškos laisvės ir laisvos žiniasklaidos, pagrindinių laisvių užtikrinimo, migracijos, tolerancijos ir pakantumo skatinimo, įstatymo viršenybės, lyčių lygybės srityse.

  ESBO susitikimo metu Lietuvos ir kitų bendraminčių šalių iniciatyva rugsėjo 21 dieną ketinama surengti dar vieną diskusiją apie LGBTI asmenų padėtį Čečėnijoje. Šia iniciatyva norima atkreipti dėmesį į Čečėnijoje vykdomą masinį LGBTI asmenų persekiojimą bei sunkius žmogaus teisių pažeidimus, aptarti tarptautinės bendruomenės atsaką ir tolesnius veiksmus.

  Lietuva savo iniciatyva parengė bendrą visų ES šalių pareiškimą ESBO šalių diskusijai dėl teisės viršenybės principo įgyvendinimo. Jame Europos Sąjunga kritikuoja Rusiją dėl politizuotų teismo procesų, nukreiptų prieš Krymo okupaciją atsisakiusius pripažinti Ukrainos piliečius. Taip pat išsakoma kritikos dėl Rusijos Konstitucinio teismo sprendimo, pamynusio Europos žmogaus teisių teismo kompetenciją, bei Rusijos tarptautinius įsipareigojimus.

  Kasmet Varšuvoje vykstantis ESBO žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikimas yra didžiausias Europoje žmogaus teisių renginys.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  0921 esbo diskusija2.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais Varšuvoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje, kurioje daugiausia dėmesio skirta pastaruoju metu Čečėnijoje įvykdytiems neapykantos nusikaltimams prieš LGBTI asmenis.

  rotuse2.jpg

  Užsienio reikalų ministerija ir užsienio šalių diplomatinės atstovybės prisidėjo rengiant Vilniaus rotušėje gegužės 12 dieną vykusį Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (IDAHOT) paminėjimą, kurį organizavo Lietuvos nacionalinė LGBTI teisių organizacija LGL.

  Naujienos »
  Untitled2.png

  Šiandien Ženevoje baigėsi 34-oji Žmogaus teisių tarybos sesija, trukusi keturias savaites. Vasario 28 d. vykusiuose aukšto lygio debatuose dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo kalboje atkreipė Tarybos dėmesį į dramatiškai blogėjančią žmogaus teisių padėtį konfliktų regionuose, įskaitant Rusijos okupuotose kaimyninių šalių Ukrainos ir Gruzijos teritorijose, ir ragino neatidėliojant spręsti žurnalistų saugumo problemas.

  Daugiašaliai santykiai »
  Ministras su Vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru.jpg

  Vasario 28 dieną, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 34-osios sesijos metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Tautų Vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru Zeid Ra’ad Al Hussein ir išreiškė Lietuvos pasirengimą tęsti bendradarbiavimą tarptautiniais žmogaus teisių apsaugos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata