Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą

Sukurta 2017.06.23 / Atnaujinta 2017.06.23 17:04
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas birželio 23 dieną susitiko su ambasadoriumi Pham Sanh Chau, Vietnamo kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, atvykusiu į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros.  

   „Lietuva kaip UNESCO Vykdomosios tarybos narė atidžiai stebi pasirengimo UNESCO generalinio direktoriaus rinkimams procesą. Siekiame, kad naujuoju UNESCO vadovu taptų labiausiai kvalifikuotas kandidatas ar kandidatė, atitinkantis aukščiausius profesionalumo ir kompetencijos kriterijus“, – sakė viceministras.   

   Susitikime apsikeista nuomonėmis apie UNESCO veiklos aktualijas ir organizacijos ateitį. Ambasadorius Pham Sanh Chau išsamiai pristatė savo vadovavimo UNESCO viziją ir veiklos prioritetus. Kandidatas akcentavo būtinybę skatinti dialogą tarp valstybių narių puoselėjant UNESCO vertybes ir tikslus, didinti organizacijos matomumą. Ambasadorius pritarė viceministro N. Germano nuomonei, kad būsimasis generalinis direktorius turi pasižymėti išskirtine lyderyste, siekdamas efektyvaus ir į konkrečius tikslus orientuoto organizacijos vadovavimo.

   Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos bei regioniniai saugumo klausimai. Viceministras Neris Germanas išreiškė Lietuvos susirūpinimą dėl rugsėjo mėnesį Baltarusijoje vyksiančių Zapad pratybų, o ambasadorius atkreipė dėmesį į neraminančią situaciją Korėjos pusiasalyje bei Pietų Kinijos jūroje. Abi šalys išreiškė interesą ir toliau rengti dvišales politines konsultacijas, kurios padėtų vystyti tiek kultūrinius, tiek ekonominius santykius.

   Dabartinės UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos kadencija baigiasi 2017 m. pabaigoje, o naujojo organizacijos vadovo rinkimai įvyks š. m. spalio–lapkričio mėn. UNESCO generalinio direktoriaus posto siekia 9 kandidatai iš Irako, Kataro, Prancūzijos, Azerbaidžano, Vietnamo, Gvatemalos, Egipto, Kinijos ir Vietnamo.

   UNESCO yra Jungtinių Tautų specializuota agentūra, siekianti prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse. Lietuva 2015–2019 m. yra išrinkta ir dirba UNESCO Vykdomojoje taryboje, kuri spalio mėnesį balsuos dėl generalinio direktoriaus išrinkimo, o UNESCO Generalinė konferencija lapkričio mėnesį galutinai patvirtins naujojo organizacijos vadovo kandidatūrą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lapkričio 2 dieną Vietnamo sostinėje Hanojuje paminėtas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetis. Šia proga Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė „Studio Art“ galerijoje atidarė Mariaus Jovaišos fotografijų parodą „Neregėta Lietuva“. Ambasadorė į parodos atidarymą susirinkusius Hanojaus verslo, politikos, visuomenės, meno ir žiniasklaidos atstovus supažindino su Lietuvos istorija, pristatė šalies pasiekimus. Parodą, bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos  ambasada, surengė Lietuvos garbės konsulas Hanojuje Tran Vu Hoai.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_2745res.jpg

   Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoju komunikacijai ir informacijai Moez Chakchouk. Susitikimo metu viceministras pažymėjo ypatingą Lietuvos įsitraukimą užtikrinant išraiškos laisvę ne tik internete, bet ir už jo ribų.

   Daugiašaliai santykiai »
   20181009_095107.jpg

   UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   20181001_144647.jpg

   Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

   Daugiašaliai santykiai »
   0717 GK vietname.jpg

   Liepos 17 dieną Hošimino mieste iškilmingai atidarytas  antrasis Lietuvos garbės konsulatas Vietname, kuriam vadovaus garbės konsulas Nguyen The Kien.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Optimisme 174.JPG

   Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

   Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata