Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą

Sukurta 2017.06.23 / Atnaujinta 2017.06.23 17:04
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Vietnamo kandidatu į UNESCO generalinio direktoriaus postą

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas birželio 23 dieną susitiko su ambasadoriumi Pham Sanh Chau, Vietnamo kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, atvykusiu į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros.  

   „Lietuva kaip UNESCO Vykdomosios tarybos narė atidžiai stebi pasirengimo UNESCO generalinio direktoriaus rinkimams procesą. Siekiame, kad naujuoju UNESCO vadovu taptų labiausiai kvalifikuotas kandidatas ar kandidatė, atitinkantis aukščiausius profesionalumo ir kompetencijos kriterijus“, – sakė viceministras.   

   Susitikime apsikeista nuomonėmis apie UNESCO veiklos aktualijas ir organizacijos ateitį. Ambasadorius Pham Sanh Chau išsamiai pristatė savo vadovavimo UNESCO viziją ir veiklos prioritetus. Kandidatas akcentavo būtinybę skatinti dialogą tarp valstybių narių puoselėjant UNESCO vertybes ir tikslus, didinti organizacijos matomumą. Ambasadorius pritarė viceministro N. Germano nuomonei, kad būsimasis generalinis direktorius turi pasižymėti išskirtine lyderyste, siekdamas efektyvaus ir į konkrečius tikslus orientuoto organizacijos vadovavimo.

   Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos bei regioniniai saugumo klausimai. Viceministras Neris Germanas išreiškė Lietuvos susirūpinimą dėl rugsėjo mėnesį Baltarusijoje vyksiančių Zapad pratybų, o ambasadorius atkreipė dėmesį į neraminančią situaciją Korėjos pusiasalyje bei Pietų Kinijos jūroje. Abi šalys išreiškė interesą ir toliau rengti dvišales politines konsultacijas, kurios padėtų vystyti tiek kultūrinius, tiek ekonominius santykius.

   Dabartinės UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos kadencija baigiasi 2017 m. pabaigoje, o naujojo organizacijos vadovo rinkimai įvyks š. m. spalio–lapkričio mėn. UNESCO generalinio direktoriaus posto siekia 9 kandidatai iš Irako, Kataro, Prancūzijos, Azerbaidžano, Vietnamo, Gvatemalos, Egipto, Kinijos ir Vietnamo.

   UNESCO yra Jungtinių Tautų specializuota agentūra, siekianti prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse. Lietuva 2015–2019 m. yra išrinkta ir dirba UNESCO Vykdomojoje taryboje, kuri spalio mėnesį balsuos dėl generalinio direktoriaus išrinkimo, o UNESCO Generalinė konferencija lapkričio mėnesį galutinai patvirtins naujojo organizacijos vadovo kandidatūrą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Draugų grupėDec12.jpg

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   vaisvilaite1010.jpg

   Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

   Atstovybių naujienos »
   IPDC 2017 (2).jpg

   Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

   Daugiašaliai santykiai »
   _DSC1077.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vietnamo Socialistinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Phamą Binhą Minhą su šios šalies nacionaline švente.

   Dvišaliai santykiai »
   Vaisvilaite skiriamieji.jpg

   Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata