Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras Neris Germanas dalyvavo NB8 šalių užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.14 18:50
  Viceministras Neris Germanas dalyvavo NB8 šalių užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime

  Kovo 14 dieną  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas Stokholme dalyvavo  Šiaurės ir Baltijos Aštuoneto (Nordic Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministerijų atstovų susitikime, kur buvo  aptariami regiono saugumo, „Brexit",  hibridinių grėsmių, kibernetinio ir energetinio saugumo, santykių su Rusija klausimai.

  Susitikime viceministras pažymėjo, kad regiono iššūkius  galime įveikti  tik  bendromis pastangomis,  o suderinta ir koordinuota politika tiek daugiašaliuose forumuose, tiek  regioniniame lygmenyje šiuo metu yra ypač svarbi.

   Viceministras N. Germanas taip pat pakartotinai atkreipė dėmesį, kad  Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės saugumas yra iššūkis ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos ir Šiaurės regionui.

   „Istoriškai ir geografiškai nulemta, kad mūsų regionas susiduria su tomis pačiomis grėsmėmis, todėl  itin svarbus solidarumas ir  koordinacija tarp Šiaurės ir Baltijos šalių. Bendradarbiavimas stiprinant mūsų šalių atsparumą propagandai, kibernetinėms ir hibridinėms grėsmėms –  šiandien svarbiausi mūsų prioritetai“, – pažymėjo  viceministras.

  Šiaurės ir Baltijos valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos) politikai, diplomatai ir ekspertai glaudžiai bendradarbiauja ir koordinuoja veiksmus spresdami regionui svarbius klausimus. 2018 metais šį bendradarbiavimą koordinuoja Švedija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, URM Politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvaus Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos  Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos ir JAV užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime. Šios iniciatyvos rėmuose taip pat vyks Baltijos valstybių, JAV ir Šiaurės Europos šalių dialogas gynybos srityje.

  Daugiašaliai santykiai »
  1129latvija.jpg

  Lapkričio 29 dieną Lietuvos ambasados Latvijoje iniciatyva įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Latvijos gynybos ministru Raimonds Bergmanis.

  Atstovybių naujienos »
  D. Skusevičius NB8 susitikime.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Londone rugsėjo 4 dieną dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bei Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų bendrame susitikime, kuriame buvo aptarti aktualūs transatlantinių santykių regiono saugumo klausimai, situacija Šiaurės Korėjoje ir Artimuosiuose Rytuose, JAV ir Europos santykių ateitis, didelis dėmesys buvo skirtas Rusijos ir Baltarusijos plataus masto karinėms pratyboms „Zapad 2017“. Taip pat svarstytos galimybės siekti labiau koordinuoto atsako į strateginius iššūkius ir hibridines grėsmes.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  NB8-s.jpg

  Rugpjūčio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Osle, Norvegijoje, kur dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: santykiai su Rusija bei situacija Ukrainoje, Rytų partnerystė  ir transatlantinis bendradarbiavimas, ES ateitis.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  tomas_razmus-7925.jpg

  Rugpjūčio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Šiaurės Tarybos parlamentarais iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Susitikime aptarta saugumo padėtis Ukrainoje ir regione, įvertintos bendros pastangos ir priemonės kovojant prieš propagandą bei hibridines ir kibernetines grėsmes, pasidalinta įžvalgomis dėl Rytų kaimynystės politikos įgyvendinimo ateities.

  Daugiašaliai santykiai »
  0608 Norwegian Joint Headquarters nuotrauka.jpg

  Birželio 7–8 dienomis Budės (Bodø) mieste Norvegijoje vyko Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (Enhanced Partnership in Northern Europe, e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikimas, kuriame aptarti transatlantinio bendradarbiavimo, saugumo politikos, santykių su Rusija, ES Rytų kaimynystės ir kovos su terorizmu klausimai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata