Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Balsavimas užsienyje 2019 m.

Sukurta 2019.03.22 / Atnaujinta 2019.03.22 13:58
  Balsavimas užsienyje 2019 m.

  Visi užsienyje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, turi teisę ir yra kviečiami balsuoti šiais metais gegužės mėnesį vykstančiuose rinkimuose.

  Rinkimai – kokie ir kada?

  Gegužės 12 d. vyks Respublikos Prezidento rinkimai, privalomasis referendumas dėl pilietybės išsaugojimo (Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo) ir referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo (Seimo narių skaičiaus mažinimo). Rinkėjai, užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose, bus laikomi užsiregistravusiais balsavimui ir referendumuose.

  Gegužės 26 d. vyks rinkimai į Europos Parlamentą ir galimas pakartotinis balsavimas Prezidento rinkimuose.


  Ar būtina iš anksto registruotis norintiems balsuoti užsienyje?

  Taip. Visi rinkėjai, ketinantys balsuoti užsienyje paštu arba asmeniškai, turi užsiregistruoti elektroninėje registracijos sistemoje: https://www.rinkejopuslapis.lt. Registruotis reikia iš naujo, net jeigu anksčiau buvote įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus. Elektroninė registracijos sistema suteikia galimybę rinkėjams, pageidaujantiems balsuoti užsienyje, per kelias minutes užsiregistruoti balsavimui ir vėliau būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

  Ką daryti, jeigu neturiu galiojančio paso?

  Jeigu nesate praradęs Lietuvos Respublikos pilietybės, tačiau neturite galiojančio asmens dokumento, galite registruotis ir balsuoti su pasibaigusiu galioti Lietuvos Respublikos pasu ar asmens tapatybės kortele.

  Kam naudojami registracijos duomenys?

  Rinkėjų registracijos metu nurodyti asmens duomenys naudojami tik rinkimų organizavimo tikslais: sudaryti užsienyje balsuojančių Lietuvos Respublikos piliečių sąrašus. Asmens duomenų tvarkytojas yra Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, juridinio asmens kodas 188607150, adresas: Gynėjų g. 8, Vilnius, tel.: +3705 2396902, el. paštas: [email protected]. Asmens duomenys tvarkomi Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai vykdant jai pavestas viešosios valdžios funkcijas pagal Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymą ir Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymą. Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą galite rasti čia. Dėl asmens duomenų apsaugos klausimų galite kreiptis į Asmens duomenų pareigūną Roką Stabingį, tel. +3705 2396423, el. paštas: [email protected].

  Iki kada galima registruotis balsavimui užsienyje?

  Patariame balsavimui registruotis kuo anksčiau, bent jau iki balandžio mėn. pabaigos, ypač, jei ketinate balsuoti paštu. Priklausomai nuo jūsų buvimo valstybės pašto specifikos, registracija balsuoti gali būti baigta anksčiau, siekiant, kad balsavimo biuleteniai spėtų atkeliauti iki jūsų, o išsiųsti atgal, laiku pasiektų Lietuvos ambasadą arba konsulatą.

  Ką daryti, jei nepavyksta užsiregistruoti?

  Jei nepavyksta užsiregistruoti, patikrinkite, ar teisingai nurodėte visus asmens duomenis - vardą ir pavardę parašėte lietuviškais rašmenimis, tiksliai taip, kaip nurodyta Lietuvos Respublikos pase: tiesiog nukopijuokite reikiamą raidę ar raides: ą, ę, į, ų, č, š, ž, ė, ū. Telefono numeris turi būti įvestas nurodytu formatu (be skliaustelių ir brūkšnelių), turi būti pažymėti visi privalomi laukeliai. Detalią instrukciją, kaip užsiregistruoti, galite rasti čia (VRK video apie registraciją). Jei vis tiek nepavyksta užsiregistruoti, kreipkitės į Lietuvos Respublikos vyriausiąją rinkimų komisiją: Tel. Nr. +370 620 75079, el. p. [email protected]; el. p. [email protected].

  Kaip galiu balsuoti asmeniškai?

  Šiais metais balsavimas organizuojamas 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje. Prancūzijoje - Lietuvos ambasadoje Paryžiuje (22, bd de Courcelles, 75017 Paris).   

  Naujienlaiškio prenumerata