Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Bendras Prancūzijos ir Lietuvos Ambasadorių pareiškimas

Sukurta 2020.05.11 / Atnaujinta 2020.05.11 08:53
  Bendras Prancūzijos ir Lietuvos Ambasadorių pareiškimas

  2020 m. gegužės 11 d. sukanka 100 metų, kai Prancūzija de facto pripažino Lietuvą. Nuo 1920 m. Prancūzija nenutrūkstamai rėmė Lietuvos nepriklausomybę ir buvo viena pirmųjų šalių, 1991 m. pripažinusių atkurtą Lietuvos Respubliką.

  Šiandien Prancūzija ir Lietuva yra artimos ir vieningos partnerės Europos Sąjungoje ir NATO. Nuo 2009 m. susisiejusios dvišale strateginės partnerystės sutartimi, abi mūsų šalys stiprina bendradarbiavimą daugelyje sričių, visų pirma – klimato ir energetikos,  IT ir mokslinių tyrimų, inovacijų, kultūros bei kovos su dezinformacija srityse. Taip pat ženkliai sustiprintas bendradarbiavimas gynybos klausimais Baltijos bei kituose regionuose, įskaitant Afrikoje.

  Prancūzija prisideda prie Baltijos regiono saugumo užtikrinimo, antrą kartą prisijungdama prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje ir pasiųsdama 300 prancūzų kontingento karių, kurie savo misiją vykdys š. m. liepos-gruodžio mėn.

  Puoselėdadamos bendras europines vertybes, mūsų šalys dirba išvien siekdamos padaryti Europos Sąjungą stipresne, solidaresne ir vieningesne, gebančia įveikti krizes, ir visų pirma – COVID-19 pandemiją.

  J. E. Claire LIGNIÈRES-COUNATHE,

  Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje

  J. E. Nerijus ALEKSIEJŪNAS,

  Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje

  Naujienlaiškio prenumerata