Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Covid-19: keičiasi užsieniečių atvykimo į Lietuvą tvarka

Sukurta 2020.06.01 / Atnaujinta 2020.06.09 12:41
  Covid-19: keičiasi užsieniečių atvykimo į Lietuvą tvarka

  Nuo 2020 m. birželio 1 d. keičiasi užsieniečių (įskaitant ir Prancūzijos piliečius) atvykimo į Lietuvą tvarka.

  Kiekvieną pirmadienį Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis.

  Šios savaitės (birželio 8-14 d.) šalių sąrašas: https://bit.ly/2BBPUBQ

  Jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų bus nuo 15 iki 25, tokios šalies piliečiams bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau jiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršys 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams bus ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikės ir izoliacijos. 

  Tuo tarpu Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems reikės 14 dienų izoliuotis tuo atveju, jei šalyje, iš kurios jie atvyksta, 100 tūkst. gyventojų teks daugiau nei 15 COVID-19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų.

  ⚠️ Atkreiptinas dėmesys, kad pirmadieniais skelbiami sąrašai nebus nuolatiniai – jie galės kisti atsižvelgiant į situaciją, t. y. vieną savaitę į sąrašą įtrauktos valstybės kitą savaitę, jei jose pablogės situacija, galės būti iš jo išbraukiamos. Tai reiškia, kad iš tokių šalių užsieniečiai nebus įleidžiami į Lietuvą, o mūsų šalies gyventojai grįžę turės laikytis 14 dienų izoliacijos. Tad keliaujantys turėtų nuolat sekti šią informaciją.

  Platesnė informacija: https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems

   

   

   

   

   

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata