Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Deimanto Narkevičiaus filmai Pompidu centre Paryžiuje

Sukurta 2018.12.14 / Atnaujinta 2018.12.14 17:35
  Deimanto Narkevičiaus filmai Pompidu centre Paryžiuje

  Gruodžio 19 d. 19 val. Paryžiaus Pompidu centro kino salėje vyks susitikimas su tarptautinį pripažinimą pasiekusiu Lietuvos menininku, medijų meno kūrėju Deimantu Narkevičiumi.

  Menininko, gimusio 1964 metais Utenoje, kūryba dažnai siejama su politiniais, socialiniais ir ideologiniais postsovietinės Lietuvos sukrėtimais. Jis yra laikomas vienu iš lūžio kartos menininku, savo kūrybinio kelio pradžioje studijavęs skulptūrą dar sovietiniame Dailės institute, baigė jau nepriklausomos Lietuvos dailės akademiją, gan greitai perėjo prie videomeno, o pastaruoju metu daug dėmesio skiria ir garsui bei garsiniam menui. Kritikai D. Narkevičiaus filmus priskiria eksperimentinės arba refleksyviosios dokumentikos žanrui, kuomet autorius ne tik atvaizduoja, bet ir komentuoja filmo tikrovę. Savo kūryboje menininkas daug dėmesio skiria sovietmečio refleksijai, kritiškai apmąsto asmeninės ir kolektyvinės atminties bei dabarties frikcijos temas. D. Narkevičius intelektualiai aktualizuoja istorinę patirtį, pasitelkdamas įvairią montažo techniką, sugretina iš pirmo žvilgsnio nesusijusius dalykus, dažnai ironiškai kvestionuoja išreiškiamas tiesas.

  Neseniai Paryžiaus Pompidu muziejus įsigijo D. Narkevičiaus kūrinį „Kartą XX amžiuje“ (2004). Menininko filmų peržiūra ir susitikimas rengiamas šia proga.

  Programoje šie filmai:

  Galva (The Head, 2007, 12’14’’)

  Aplankant Soliarį (Revisiting Soliaris, 2007, 18’)

  Gyvenimo vaidmuo (The Role of a Lifetime, 2003, 16’49’’)

  Dėmės ir įbrėžimai (Stains and Scratches, 2017, 7’51’’)

  Nesprogusios bombos poveikis (The Dud Effect, 2008, 15’40’’)

  Kartą XX amžiuje (Once in the XX Century, 2004, 7’55’’)

  Po filmų pokalbis vyks anglų kalba su vertimu į prancūzų k.

  Seansas trečiadienį, gruodžio 19 d. 19 val. Pompidu centre, Cinéma 1

  Renginį iš dalies parėmė Lietuvos kultūros institutas

  Platesnė informacija: www.centrepompidou.fr/cpv/resource/c7EoE8o/roE8EGG

  Naujienlaiškio prenumerata