Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Energetikos Sąjungos simpoziume - Lietuvos patirtis uždarant Ignalinos AE

Sukurta 2019.05.17 / Atnaujinta 2019.05.21 11:13
  Energetikos Sąjungos simpoziume - Lietuvos patirtis uždarant Ignalinos AE

  Energetikos viceministrė Lina Sabaitienė gegužės 15-16 d. Paryžiuje (Prancūzija) dalyvavo Energetikos simpoziume. Vizito metu taip pat įvyko susitikimai su Tarptautinės energetikos agentūros vadovybe ir Prancūzijos energetikos ministerijos atstovais.

  Prancūzijos tyrimų ir komunikacijos apie Europą instituto (Institut de Recherche et de Communication sur l'Europe) surengtame simpoziume buvo diskutuojama energetinio saugumo, branduolinės energetikos ateities bei atsinaujinančios energetikos klausimais. Simpoziume dalyvavusi energetikos viceministrė skaitė pranešimą apie Lietuvos patirtį uždarant Ignalinos atominę elektrinę (AE) bei kylančius iššūkius. Lietuva deda dideles pastangas į šio projekto įgyvendinimą pritraukti geriausius ekspertus ir pasitelkti didžiausią patirtį turinčias tarptautines įmones.

  Viceministrė savo kalboje taip pat pažymėjo, kad išskirtinį dėmesį branduolinei saugai teikiančios ES šalys, turėtų aktyviai įsitraukti, kai sprendžiami branduolinės saugos klausimai ir šalia ES sienų statomose elektrinėse. Lietuva šį mėnesį kreipėsi į Europos Komisiją, ragindama laikytis principingos pozicijos reikalaujant, kad Baltarusija nedelsiant parengtų streso testo rekomendacijų įgyvendinimo priemonių planą ir įsipareigotų jį įgyvendinti iki Astravo AE paleidimo.

  Vizito metu L. Sabaitienė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rėmuose veikiančios Tarptautinės energetikos agentūros (angl. International Energy Agency) vykdomuoju direktorium Fatihu Biroliu, kuriam įteikė energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno laišką dėl Lietuvos narystės Tarptautinėje energetikos agentūroje galimybių. Tarptautinė energetikos agentūra – tai solidi ir autoritetinga organizacija, aktyviai dalyvaujanti pasauliniame dialoge energetikos klausimais ir nagrinėjanti visą energetikos klausimų spektrą.

  Paryžiuje viceministrė taip pat susitiko su Prancūzijos Ekologijos, tvarios plėtros ir energetikos ministerijos atstovais, su kuriais, be kita ko, kalbėjosi apie Ignalinos AE uždarymo finansavimo 2021-2027 m. daugiametėje finansinėje perspektyvoje svarbą, galimybes Prancūzijos įmonėms prisidėti įgyvendinant uždarymo projektus, dalintis gerąja patirtimi.

   

  LR energetikos ministerijos informacija

  Naujienlaiškio prenumerata