Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Grafinė novelė „Sibiro haiku“ pristatyta Paryžiuje

Sukurta 2019.04.02 / Atnaujinta 2019.04.02 16:33
   Grafinė novelė „Sibiro haiku“ pristatyta Paryžiuje
   Grafinė novelė „Sibiro haiku“ pristatyta Paryžiuje

   Paryžiaus aukštojoje socialinių mokslų mokykloje (EHESS) vakar, balandžio 1 d., Lietuvos ambasados iniciatyva įvyko „Sibiro haiku“ prancūziško leidimo pristatymas Paryžiaus akademinės bendruomenės atstovams.

   Grafinės novelės sumanymą ir kūrybinį procesą, santykį su autentiška sovietines deportacijas išgyvenusiųjų patirtimi pristatė autorės Jurga Vilė ir Lina Itagaki. Tėvo prisiminimų įkvėpta knygos autorė Jurga Vilė kalbėjo, kaip etnines linijas peržengiantis žmogiškumas, kūryba ir fantazija padeda išgyventi traumines patirtis ir papasakoti apie jas kitiems. Rašytoja pabrėžė siekusi kalbėti apie lietuvių išgyventas represijų patirtis kaip apie universalias, kad jos rezonuotų šiuolaikiniuose kontekstuose, priverstų susimąstyti apie neapykantos režimų pasekmes ir humanistinių vertybių galią.

   Prancūzų sovietinių represijų tyrinėtojai Alainas Blumas ir Cécile Vaissié, Baltijos šalių istorikas Julienas Gueslinas pripažino, kad Prancūzijoje stinga gilesnio žinojimo ir suvokimo apie SSRS istoriją, stalinizmo represijas, Baltijos šalių okupacijos patirtį, o šis grafinės novelės žanras – puiki priemonė papasakoti apie tai platesnei auditorijai.

   Knygą jau turėję progą perskaityti vakaro dalyviai žavėjosi jos universaliu humanizmu, subtiliu, nesentimentaliu tragedijų pasakojimu, niuansuotais personažais.

   Šiuo susitikimu užbaigtas Lietuvos ambasados Paryžiuje kartu su Lietuvos kultūros institutu organizuotas renginių, pristatančių „Sibiro haiku“ Prancūzijoje, ciklas.

   Naujienlaiškio prenumerata