Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Jaroslavo Melniko romano „Tolima erdvė“ pristatymas Paryžiaus literatūros festivalyje

Sukurta 2018.05.11 / Atnaujinta 2018.05.11 14:10
  Jaroslavo Melniko romano „Tolima erdvė“ pristatymas Paryžiaus literatūros festivalyje

  2018 m. gegužės 26 d. 18.00-23.00 val.
  Galerie Cyal, Siméon Colin - 32 rue de l'Arbalète, 75005 Paris

  Paryžiaus užsienio šalių kultūros centrų asociacijos FICEP, kurios Lietuva oficialia nare tapo 2014 m., jau septintą kartą organizuojamame Paryžiaus literatūros festivalyje La Nuit de la littérature (literatūros naktis) bus pristatoma rašytojo Jaroslavo Melniko prancūzų kalba išleista knyga „Tolima erdvė“, susitikimas su autoriumi bei literatūriniai skaitymai.

  Lietuva šiame festivalyje ankstesniais metais jau pristatė rašytojų Ričardo Gavelio, Tomo Venclovos, Rūtos Šepetys kūrybą. Didelio paryžiečių publikos susidomėjimo visada sulaukianti „Literatūros naktis“ vyksta knygynuose, meno galerijose kasmet pasirenkamame vis kitame Paryžiaus populiariame rajone. Literatūros gerbėjai kviečiami į trumpus skaitymus bei pokalbius su autoriais, vertėjais, aktoriais ir kitais skaitytojais nuo 18 iki 23 valandos. Kad būtų palengvintas principo „Juda skaitytojai, o ne autoriai“ įgyvendinimas, visos skaitymo vietos būna arti viena kitos. Smalsiausiems skaitytojams bus siūlomi net iš anksto sudaryti maršrutai, tad paryžiečiai galės aplankyti nuo keturių iki šešių knygynų ir taip susipažinti su daugiau užsienietiškų šiuolaikinės literatūros perlų, kurie pastaruoju metu buvo parašyti arba išversti į prancūzų kalbą.

  Ištraukas iš Jaroslavo Melniko kūrybos prancūziškai skaitys aktorius Jean Christophe Mončys, literatūrologė, humanitarinių mokslų daktarė Jūratė Čerškutė apžvelgs autoriaus kūrybą. Romanas „Tolima erdvė“ Ukrainoje 2013 m. buvo pripažinta geriausia knyga.

  Jaroslavas Melnikas gimė 1959 m. vasario 6 d. Smygoje, Dubno rajone, Ukrainoje. Studijavo Lvovo universiteto Filologijos fakultete, baigė M. Gorkio literatūros instituto aspirantūrą, nuo 1989 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys, taip pat Ukrainos rašytojų sąjungos narys. Rašytojas, literatūros kritikas, filosofas yra kelių prozos, filosofijos, kritikos knygų, tarp jų ir išleistų už Lietuvos ribų bei sulaukusių gerų užsienio kritikų atsiliepimų, autorius. Jo kūryba išversta į anglų, prancūzų, vokiečių, italų, rusų, ukrainiečių, azerbaidžaniečių, kroatų ir kitas kalbas.

  Daugiau informacijos: www.ficep.info/single-post/2018/03/28/Espace-Lointain

  Naujienlaiškio prenumerata