Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuva gavo kvietimą tapti 36-ąja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare

Sukurta 2018.05.03 / Atnaujinta 2018.05.03 16:15
    Lietuva gavo kvietimą tapti 36-ąja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare

    Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Taryba šiandien pakvietė Lietuvą tapti 36-ąja šios organizacijos nare. Kryptingos, nuoseklios 2,5 metų Lietuvos pastangos buvo įvertintos teigiamai vieningu EBPO narių sprendimu.

    2015 m. prasidėjusio stojimo proceso metu EBPO ekspertai atliko 21 Lietuvos ūkio sektoriaus išsamią analizę ir pateikė rekomendacijas, kurios paskatino atlikti atitinkamas reformas ir diegti pažangiausią EBPO šalių praktiką švietimo, inovacijų, finansų, valstybės valdomų įmonių, viešojo administravimo, investicijų ir verslo sąlygų gerinimo, kovos su korupcija bei šešėlinės ekonomikos mažinimo, socialinės ir užimtumo politikos bei kitose srityse. Tuo tikslu buvo peržiūrėta daugiau kaip 200 nacionalinių teisės aktų bei pakeista 50 įstatymų. Kvietimas patvirtina, kad perimdama EBPO standartus ir įgyvendindama svarbiausias rekomendacijas Lietuva yra patikima tarptautinė partnerė, pasiruošusi pilnavertiškai dalyvauti organizacijos veikloje, keistis savo gerąja patirtimi. Stojimo procese iš organizacijos sulaukta didelio palaikymo – dar netapusi nare Lietuva jau buvo rodoma sektinu pavyzdžiu tiek jau esamoms šalims narėms, tiek siekiančioms narystės.

    Tapusi visateise EBPO nare Lietuva sieks išnaudoti organizacijos potencialą  –  ekspertizę, gerąją šalių narių patirtį, statistinius duomenis ir naujausius tyrimus – tolesniame šalies ekonomikos ir viešojo valdymo tobulinime.

    Naujienlaiškio prenumerata