Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Lietuva – pačioje Liono širdyje

Sukurta 2017.07.03 / Atnaujinta 2017.07.03 12:30
   Lietuva – pačioje Liono širdyje
   Lietuva – pačioje Liono širdyje
   Lietuva – pačioje Liono širdyje
   Lietuva – pačioje Liono širdyje

   Birželio 30-liepos 2 d. Liono centrinėje Bellecour aikštėje šurmuliavo Konsulinių dienų festivalis (Journées consulaires), kuriame kartu su daugiau kaip 40 užsienio šalių tradiciškai buvo pristatyta ir Lietuva.

   Festivalio lankytojai buvo kviečiami susipažinti su Lietuvos turizmo galimybėmis, istorija, kultūra bei kulinarinėmis tradicijomis. Liono regiono gyventojai ir jo svečiai buvo vaišinami lietuvišku šakočiu, „Rūtos“ gaminama dražė „Jūros akmenėliais“ bei „Žemaitijos pieno“ sūriu „Džiugas“. 

   Lietuvos stende apsilankęs Liono miesto mero pavaduotojas kultūros reikalams Georges Kepenekian domėjosi dvišaliais Lietuvos ir Prancūzijos santykiais, visų pirma – ekonominėje ir kultūrinėje srityse, jam taip pat buvo pristatyta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio minėjimo programa Prancūzijoje. 

   Lietuvos dalyvavimas Konsulinėse dienose džiugino ir vietos lietuvius, kurie tarpusavyje noriai dalijosi savo istorijomis,  kalbėjosi lietuviškai bei skanavo lietuviškus produktus. Dauguma iš jų vėliau sugrįždavo į Lietuvos stendą kartu su draugais ir šeimos nariais prancūzais. 

   Lietuvos pristatymas „Konsulinėse dienose“ rengiamas ilgamečių Lietuvos garbės konsulų Ronos-Alpių ir Šampanės-Ardėnų regionuose Pierre Minonzio ir Anne-Marie Goussard bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Paryžiuje ir regione gyvenančiais Lietuvos draugais.

   Liono konsulinės dienos – tai nuo 1999 m. kasmet vykstantis renginys, kurį organizuoja Lione reziduojančių užsienio šalių garbės konsulų sąjunga kartu su Liono miesto merija, Europos namais ir pan. Lietuvos garbės konsulo Ronos-Alpių regionui P. Minonzio iniciatyva mūsų šalis Liono konsulinėse dienose pristatoma nuo pat 1999 m.    

   Naujienlaiškio prenumerata