Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
kvietimas-Seimo-rinkimams.jpg

Nuo šiandien, liepos 1 d., pradeda veikti elektroninė užsienyje balsuojančių rinkėjų registracija į 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimus: www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Prancūzijoje »
vizualas2.jpg

Kaip ir kiekvienais metais, kviečiame kartu pažymėti liepos 6-ąją – Valstybės dieną –prisijungiant prie viso pasaulio lietuvius jau daugiau nei dešimtmetį vienijančios akcijos – „Tautiškos giesmės“ giedojimo!

Lietuvos himną kviečiame giedoti liepos 6 d., pirmadienį, prie Triumfo arkos Paryžiuje.

Lietuviai Prancūzijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
200610 Concert Viktoriaja Gečytė Lithuanian Embassy Paris France _D800193 Photo © Ludo Segers.jpg

Nepriklausomai Lietuvai – jau 30 metų, todėl liepos 6 d. – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – kviečiame švęsti inovatyviai.

Liepos 6 d. 19 val. Paryžiaus laiku (20 val. Vilniaus laiku) kviečiame Jus į virtualų lietuvių džiazo atlikėjos Viktorijos Gečytės ir jos grupės koncertą bei Paryžiuje kuriančios lietuvių menininkės Rūtos Jusionytės skulptūrų ir paveikslų parodą. 

Lietuviai Prancūzijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Copy of LOGO NEW (1).png

Programa „Kurk Lietuvai“ paskelbė 2020 m. dalyvių atrankas. Kandidatų paraiškų laukiama iki balandžio 12 d. Platesnė informacija ir registracija http://kurklt.lt/atranka. Programos organizatoriai ragina aktyviai dalyvauti ir kurti geresnę Lietuvą ne tik sau, bet ir ateities kartoms!

Lietuviai Prancūzijoje »
Lietuvos ambasadoriai 2-ok.jpg

Nuo šiol užsienio lietuviai svarbiausias Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės naujienas galės susižinoti specialiai jiems skirtoje informacinėje platformoje – LITUANICA LRT.lt portale, adresu www.lrt.lt/lituanica.

Lietuviai Prancūzijoje »
93231_fb5e5b0765a7eaf5e527e3a0ac5101f1.jpg

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimo proga, kovo 7 dieną Paryžiuje Lietuvos ambasada Prancūzijoje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene ir Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjunga surengė visuotinį Prancūzijos lietuvių suvažiavimą, į kurį užsiregistravo virš 400 lietuvių ir jų šeimų narių iš visos Prancūzijos.

Lietuviai Prancūzijoje »
lietuvai-30-2.png

Dėkojame visiems užsiregistravusiems į šį šeštadienį, kovo 7 d., Paryžiuje vyksiantį visuotinį Prancūzijos lietuvių susitikimą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.  

Lietuviai Prancūzijoje »
interneto-svetainei.PNG

Šių metų kovo 11 d. sukanka 30 metų, kai pirmuose laisvuose rinkimuose į Aukščiausiąją Tarybą (Atkuriamąjį Seimą) išrinkti Tautos atstovai paskelbė Aktą dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo.

Lietuviai Prancūzijoje »
1-82372487_173964243985473_7869531906306473984_o.jpg

Prancūzijos lietuvių bendruomenės ir Lietuvos ambasados Prancūzijoje iniciatyva 2020 m. sausio 12 d. Paryžiuje buvo surengtas pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas 1991 metų sausio 13-osios įvykių aukoms atminti.

Lietuviai Prancūzijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2018.jpg

Prancūzijos lietuvių bendruomenė (PrLB) ir LR ambasada Prancūzijoje kviečia Jus 2020 m. sausio 12 d. (sekmadienį) dalyvauti Paryžiuje organizuojamame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“.  Prisijungsime prie kasmet Vilniuje vykstančio bėgimo, skirto 1991 metų sausio įvykiams atminti ir pagerbsime sausio 13-osios įvykių aukas. 2020 m. sausio 13 d. minėsime 29-sias tragiškų, mūsų laisvę subrandinusių ir tautą sutvirtinusių įvykių, metines.

Lietuviai Prancūzijoje »
Photo 3.JPG

Gruodžio 15 d. tradicinio Kalėdinio Prancūzijos lietuvių bendruomenės susitikimo Paryžiaus Šv. Augustino bažnyčioje metu surengta iškilių bendruomenės veikėjų – Ričardo Bačkio (post mortem) ir Perkūno Liutkaus – pagerbimo ceremonija.

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas įteikė Ričardui Bačkiui ir Perkūnui Liutkui skirtus Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalius. Ričardo Bačkio apdovanojimą po mirties atsiėmė jo vaikai Rimvydas Bačkis ir Daina Bačkis.

Lietuviai Prancūzijoje »
konsuline-misija.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijos Respublikoje, atsižvelgdama į Prancūzijoje gyvenančių piliečių pageidavimus, 2019 m. gruodžio 3  d. organizuoja išvažiuojamąją konsulinę misiją į Marselį.

Lietuviai Prancūzijoje »
study-in-lithuania.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu skelbia konkursą teikti paraiškas 2020 m. intensyviems lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursams.

Lietuviai Prancūzijoje »
20191017 Paris Club of Lithuanian Professionals Paryziuje     850_6269 Photo  Ludo Segers  .JPG

Spalio 17 d. Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje surengtas Paryžiaus lietuvių profesionalų klubo inauguracinis susitikimas, kuriame dalyvavo apie 90 Prancūzijoje dirbančių ar studijuojančių lietuvių.

Ekonomika ir verslas » Lietuviai Prancūzijoje »
20191015 Susitikimas su LT studentais Paryziuje     850_6109 Photo  Ludo Segers  .jpg

Naujojo Lietuvos ambasadoriaus Prancūzijoje Nerijaus Aleksiejūno kvietimu spalio 15 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijoje studijuojančiais lietuvių studentais ir jaunaisiais mokslininkais.

Lietuviai Prancūzijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata