Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Lietuvos skaitmeninė ekosistema – pavyzdys Prancūzijai

Sukurta 2017.02.23 / Atnaujinta 2017.02.24 11:15
   Lietuvos skaitmeninė ekosistema – pavyzdys Prancūzijai
   Lietuvos skaitmeninė ekosistema – pavyzdys Prancūzijai
   Lietuvos skaitmeninė ekosistema – pavyzdys Prancūzijai
   Lietuvos skaitmeninė ekosistema – pavyzdys Prancūzijai
   Lietuvos skaitmeninė ekosistema – pavyzdys Prancūzijai

   Lietuvos ir Estijos ambasados, bendradarbiaudamos su Prancūzijos pramoninkų konfederacija (pranc. Mouvement des entreprises de France, MEDEF), vasario 22 dieną surengė savo šalių skaitmeninės ekosistemos pristatymo renginį, kuriame dalyvavo apie 200 dalyvių –  Prancūzijos verslo ir mokslo įstaigų, universitetų atstovai, viešojo sektoriaus darbuotojai, atsakingi už skaitmeninę plėtrą, žurnalistai.

   Konferencijoje taip pat dalyvavo Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe’as Jeantaud ir Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Dalius Čekuolis.

   Šis projektas pradėtas įgyvendinti 2016 m. pavasarį, kai MEDEF prezidentas savo patarėjui Olivier Midière pavedė susipažinti su skaitmeninėje srityje pažangių pasaulio šalių gerąja patirtimi ir ją pristatyti Prancūzijos verslui.

   Lietuvos ambasados Paryžiuje iniciatyva, 2016 m. rugsėjo mėnesį buvo surengtas O. Midière vizitas Vilniuje, kurio metu jis apsilankė tarptautinėje gyvybės mokslų parodoje „Life Sciences Baltics 2016“ ir tarptautiniame finansinių technologijų startuolius vienijančiame centre „Barclays Rise“. Jis taip pat susitiko su VšĮ „Investuok Lietuvoje“, INFOBALT atstovais, informacinių technologijų įmonių darbuotojais, startuolių kūrėjais. Savo įspūdžiais iš šių susitikimų ir pasiūlymais Prancūzijos verslui O. Midière pasidalijo Lietuvos skaitmeninės ekosistemos pristatymo renginio metu.

   MEDEF atstovo teigimu, Lietuva, pasižyminti išvystyta informacinių technologijų infrastruktūra ir turinti aukštos kvalifikacijos darbuotojų, jau sugebėjo pritraukti milžiniškų JAV, Jungtinės Karalystės ir Skandinavijos šalių įmonių – „Nasdaq“, „Barclays“, „Western Union“, „SEB“ ir „Uber“ – centrus, kuriuose jos turi puikias galimybes kurti ir tobulinti savo produktus bei aptarnauti klientus visame pasaulyje. Jis paragino Prancūzijos įmones nedelsti ir ieškoti partnerių ar investuoti bei išnaudoti Lietuvos teikiamas galimybes finansų technologijų pramonės, gyvybės mokslų, žaidimų pramonės ar inžinerijos srityse.

   Diskusijoje dalyvavusi Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktoriaus pavaduotoja Dalia Kreivienė pristatė pagrindines šalies inovacijų politikos nuostatas ir Lietuvos inovacijų infrastruktūrą – universitetus, mokslo ir technologijų parkus ir klasterius. Ji pabrėžė, kad visokeriopa parama mokslo tyrimams yra vienas svarbiausių Vyriausybės prioritetų. Tai padėjo sukurti veiksmingą, lanksčią inovacijų ekosistemą, kuri geba prisitaikyti prie verslo poreikių.

   „Lietuva taip pat yra sukūrusi puikiai veikiančias elektronines valdžios paslaugas – viešųjų pirkimų ir mokesčių deklaravimo sistemas, e. pilietybės ir paslaugų piliečiams programas, e. miesto platformą, kuri apima viešojo transporto maršrutus, teritorijų planavimą ir net kultūrinius renginius. Skaitmeninių paslaugų srityje Lietuva yra viena iš ES lyderių“, – pabrėžė D. Kreivienė.

   Agentūros „GO Vilnius“ atstovas Kazys Pupinis pristatė sostinės infrastruktūrą ir galimybes užsienio investuotojams.

   Daugiau informacijos apie Lietuvos skaitmeninę ekosistemą ir pristatymo leidinį galima rasti MEDEF projekto „Digital Disruption“ interneto svetainėje http://digitaldisruptionlab.info/?page_id=916.

   Naujienlaiškio prenumerata