Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Linos Lapelytės performanso–operos „Candy Shop–the Circus“ pristatymas Paryžiuje

Sukurta 2017.10.24 / Atnaujinta 2017.10.24 10:48
  Linos Lapelytės performanso–operos „Candy Shop–the Circus“ pristatymas Paryžiuje

  Spalio 22 d. Paryžiuje, Eliziejaus laukuose įsikūrusiame meno centre Palais de la Découverte buvo pristatytas lietuvių menininkės Linos Lapelytės originalus performansas–opera „Candy Shopthe Circus“.

  Šiame kūrinyje – 7 moterys dainininkės, vyrų choras, būgnininkas bei hip-hipo tekstų, elektroninės muzikos ir video instaliacijų kombinacija.

  Lietuvių menininkės performansas buvo pakviestas į tarptautinį „FIAC Off“ performansų festivalį „Parades“, rengiamą bendradarbiaujant su Luvro ir Palais de la Découverte muziejais. Šis festivalis buvo vienas iš visą savaitę Paryžiuje, Grand Palais rūmuose vykusios svarbiausios šiuolaikinio meno tarptautinės mugės „FIAC“ programos dalių.

  Vilniuje ir Londone gyvenanti L. Lapelytė pastaruoju metu aktyviai dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, pernai ji pasirodė „BBC Proms“, „Tate Modern“ projektuose Londone, savo kūrybą pristatė „Spor“ festivalyje Danijoje,  „Alles Gut“  Vienoje, „Ikon“ galerijoje Birmingame.  L. Lapelytę ypač domina šiuolaikiškos performatyvumo formos, artimos tiek šiuolaikinės operos žanrui, tiek ir performansui. Pasak menininkės, pastarųjų metų kūriniuose  „Geros dienos“,  „Candy Shop“, „Hunky Bluff“ ji gilinasi į išvietinimo, kitoniškumo ir grožio temas.

  L. Lapelytės amplua yra daugialypis: ji – kompozitorė, garso menininkė, smuikininkė, vokalistė, performanso ir šiuolaikinės operos kūrėja. Nuo pat ankstyvojo kūrybos etapo menininkė daug dėmesio skyrė improvizacinei muzikai, savo pasirodymuose unikaliu, savitu stiliumi derindama smuiko ir elektronikos skambesį.

  Daugiau informacijos: www.fiac.com/hors-les-murs/Performances/lina-lapelyte

  Naujienlaiškio prenumerata