Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

O. Koršunovo režisuoto spektaklio „Žuvėdra“ pristatymas Paryžiuje

Sukurta 2017.04.20 / Atnaujinta 2017.04.20 13:55
  O. Koršunovo režisuoto spektaklio „Žuvėdra“ pristatymas Paryžiuje

  Š. m. balandžio 21-27 d. režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis  „Žuvėdra“ bus rodomas Paryžiuje, Malakofo teatre.

   

  Renginio vieta:
  Theatre 71, Scène Nationale Malakoff
  3, Place du 11 Novembre
  92240 Malakoff

  Datos:
  Balandžio 21 ir 25 d. – 20.30 val. 
  Balandžio 22, 26 ir 27 d. – 19.30 val.
  Balandžio 23 d. – 16 val.

  Režisierius O. Koršunovas ir jo spektaklio „Žuvėdra“ aktorių trupė, 2016-aisiais aplankę didžiausius tarptautinius festivalius Belgijoje, Italijoje, Ispanijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, 2017 m. yra pakviesti į Paryžių, į Malakofo teatro sceną.  Spektaklyje vaidina tiek kino ekrane, tiek teatro scenoje matyti aktoriai: Giedrius Savickas, Darius Meškauskas, Vytautas Anužis, Agnieška Ravdo, Airida Gintautaitė, Rasa Samuolytė, Dainius Gavenonis, Darius Gumauskas, Kirilas Glušajevas, Nelė Savičenko ir Martynas Nedzinskas.

  Rėmėmės hamletišku principu, kai spektaklis turi būti suvaidintas tarsi vienam svarbiausiam žiūrovui, kuris, ko gero, esi pats. Tik tada tai gali paveikti visus“, – spektaklio populiarumo priežastis bandė įvardyti O. Koršunovas. Pasak spektaklyje mokytojo Medvedenkos vaidmenį kuriančio aktoriaus Giedriaus Savicko, jų „Žuvėdra“ – tai tarsi gyvo garso koncertas gerame džiazo klube. „Visi įpratę matyti tvarkingus A.Čechovo pastatymus, žiūrėti juos atsiriboję, lyg klausytųsi muzikos kompaktiniame diske. Dabar supratau, jog O.Koršunovo „Žuvėdra“ – tai galimybė pamatyti A.Čechovą gyvo garso koncerte. Čia viskas vyksta gyvai ir visko gali nutikti. Vyksta gyvo garso teatras“, – teigia G. Savickas. Pasak režisieriaus, „Žuvėdroje“ žiūrovas svarbesnis negu įprastai. Čia svarbus ne tik pats žiūrovas, tačiau ir kitoks aktorių bendravimas su juo. „Nesitikėjau, kad trilogijos „Hamletas-Dugne-Žuvėdra“ spektakliai bus taip aktyviai kviečiami į festivalius. Juk jie nėra išoriškai efektingi, politiškai ar socialiai itin aktualūs, netgi yra pakankamai asmeniški. Čia aktoriai nebesislepia už ketvirtos sienos, netgi nevaidina, o personažų tekstais mėgina kalbėti apie save kaip apie žmones. Tačiau užsienio kritikai dažnai pastebi jų novatoriškumą, visiškai kitokį požiūrį į aktoriaus darbą“, – teigė apie tarptautinę sėkmę pelniusius pastatymus O. Koršunovas.

  Pasak O. Koršunovo, „Žuvėdros“ pasirinkimas – ne atsitiktinis jų teatre: „Tai mūsų teatrui labai reikšmingas pastatymas, sintezuojantis visa tai, link ko ėjome pastaruosius penkiolika gyvavimo metų. Paprastai „Žuvėdra“ yra statoma kokiai nors reikšmingai datai paminėti. Mes ją statome teatro gyvavimo penkioliktajam jubiliejui pažymėti – kaip naujos pradžios ir naujos pabaigos simbolį. Čechovas „Žuvėdroje“ kalba apie novacijas teatre, o būtent to mes ir siekėme visus penkiolika metų. Taigi, mums „Žuvėdra“ irgi yra tam tikras manifestas.“

  Daugiau informacijos:
  www.theatre71.com/La-Mouette.html

  Nuotrauka: D. Matvejev

   

  Naujienlaiškio prenumerata