Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Paryžiuje iškilmingai paminėtas Baltijos šalių ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis ir sustiprinta Lietuvos-Prancūzijos strateginė partnerystė

Sukurta 2016.11.17 / Atnaujinta 2016.11.18 16:43
   Paryžiuje iškilmingai paminėtas Baltijos šalių ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis ir sustiprinta Lietuvos-Prancūzijos strateginė partnerystė
   Paryžiuje iškilmingai paminėtas Baltijos šalių ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis ir sustiprinta Lietuvos-Prancūzijos strateginė partnerystė
   Paryžiuje iškilmingai paminėtas Baltijos šalių ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis ir sustiprinta Lietuvos-Prancūzijos strateginė partnerystė

   Prancūzija diplomatinių santykių atkūrimo su Baltijos šalimis 25-mečio proga parodė išskirtinį dėmesį Lietuvai, Latvijai ir Estijai – vakar, lapkričio 16 d., Prancūzijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerijoje Paryžiuje surengtas iškilmingas šios svarbios istorinės datos paminėjimas.

   Baltijos šalių ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo prieš ketvirtį amžiaus paminėjimas surengtas Prancūzijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerijos bei trijų Baltijos valstybių ambasadų iniciatyva. Simboliška, kad  jis įvyko Prancūzijos Užsienio reikalų Ministro rūmuose, kuriuose 1950 m. gegužės 9 d. buvo pasirašyta Šumano deklaracija, padėjusi pamatus Europos Sąjungos įkūrimui.

   Praėjus daugiau nei 60 metų po minėto dokumento paskelbimo, lapkričio 16 d. surengtoje konferencijoje ypatingas dėmesys buvo skiriamas Europos Sąjungai ir jos ateities klausimams. Renginyje dalyvavusiems garbingiems svečiams – Senato, Nacionalinės Asamblėjos ir Vyriausybės, diplomatinio korpuso, Lietuvos, Latvijos, Estijos bendruomenių, mokslo ir akademinės aplinkos, verslo, kultūros ir žiniasklaidos atstovams, taip pat Lietuvos garbės konsulams ir Lietuvos-Prancūzijos asociacijų nariams – Prancūzijos ir trijų Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai pabrėžė solidarumo būtinybę sprendžiant šiandien Europai iškylančius iššūkius ir pažymėjo, kad pasauliui reikia stiprios ES, kuri gebėtų reaguoti į globalaus pasaulio krizes ir konfliktus, apgintų ES vertybes ir pagrindinius interesus, užtikrintų žmonių saugumą ir gerovę.

   Renginyje taip pat dalyvavo Prancūzijos URM valstybės sekretorius Europos reikalams H. Desir. 

    „Lietuva su padėka prisimena Prancūzijos paramą įtvirtinant Lietuvos nepriklausomybę, jos indėlį vystant Lietuvos ekonominius, gynybos, teisėtvarkos, valstybės valdymo, kultūros ir švietimo pajėgumus ir institucijas. Šis bendradarbiavimas buvo reikšmingas ir svarbus Lietuvai reorganizuojant savo struktūras ir formuojant vakarietiškus standartus“, – sakė L. Linkevičius. Užsienio reikalų ministras savo pasisakyme taip pat akcentavo, jog Lietuva tiki vieningos Europos projektu, o Lietuvos piliečiai stipriai palaiko narystę ES, veikimas ES yra vienas iš svarbiausių valstybės prioritetų, dėl kurio Lietuvoje egzistuoja tvirtas politinių partijų konsensusas.

   Apskritojo stalo diskusijose šalių ministrai, ambasadoriai, politologai, studentai vertino Baltijos šalių nepriklausomybės istorinius įvykius, šalių pastangas integruotis į euroatlantines organizacijas, aptarė tarpusavio bendradarbiavimą, tarptautinio saugumo, Europos gynybos stiprinimo ir ES ateities klausimus.

   Savo kalboje ambasadorius Dalius Čekuolis pasidžiaugė Prancūzijos parodytu išskirtiniu dėmesiu šiai svarbiai istorinei datai bei ryžtu toliau bendradarbiauti minint lemtingas mūsų valstybėms datas –  2018 m., Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga, Prancūzijos Senate planuojama surengti Baltijos valstybių istorikų ir politologų konferenciją, prancūzų publikai pristatyti simbolistų parodą.

   Vizito Paryžiuje metu Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministru J.-M. Ayrault. Susitikime ministrai aptarė bendradarbiavimo  gynybos, ekonomikos ir kultūros srityse perspektyvas, rinkimų JAV rezultatus, Europos gynybos klausimus. Ministrai patvirtino atnaujintą Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės planą 2016-2019 m., kuris nustatė naujas valstybių įvairiapusiško bendradarbiavimo gaires bei priemones ateinančių ketverių metų laikotarpiui.

   Prancūzija niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir aneksijos. Prancūzija pripažino atkurtą Lietuvos Respublikos valstybę 1991 m. rugpjūčio 25 dieną. 1991 m. rugpjūčio 29 dieną pasirašytas komunikatas dėl diplomatinių santykių atkūrimo.

   F.de La Mure/MAEDI ir Lietuvos ambasados Paryžiuje nuotraukos.

    

   Naujienlaiškio prenumerata