Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Paryžiuje pagerbtas LR Prezidento K. Griniaus atminimas

Sukurta 2016.12.02 / Atnaujinta 2016.12.02 15:11
   Paryžiuje pagerbtas LR Prezidento K. Griniaus atminimas
   Paryžiuje pagerbtas LR Prezidento K. Griniaus atminimas

   Minint Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus (1866-1950) 150-ąsias gimimo metines, gruodžio 1 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su istoriku, humanitarinių mokslų daktaru Algimantu Kasparavičiumi.

   XX a. Lietuvos istorijos tyrinėtojas susirinkusiems lietuvių bendruomenės nariams pristatė Kazio Griniaus – jaunystėje aktyvaus kovotojo už laisvą lietuvišką žodį ir spaudą, vėliau politiko, premjero ir prezidento – įvairiapusę ir iškilią asmenybę. A. Kasparavičius pabrėžė, kad nepaisant trumpos, vos pusmetį trukusios prezidentinės kadencijos trečiasis 1918 m. valstybingumą atkūrusios Lietuvos Respublikos Prezidentas ženkliai prisidėjo prie šalies modernizavimo ir jos integracijos į Vakarų Europos šalių bendruomenę. Istorikas pažymėjo, kad net ir netekęs prezidentinio posto K. Grinius tolesnį savo gyvenimą paskyrė Lietuvai ir jos žmonių gerovei. Jis taip pat pasidžiaugė, kad visuomeninė Pasaulio Tautų Teisuolių pripažinimo komisija, veikianti Jad Vašem Holokausto memorialiniame muziejuje, remdamasi buvusio Kauno geto kalinio liudijimu, pripažino Kazį Grinių ir Kristiną Griniuvienę Pasaulio Tautų Teisuoliais.

   Ambasadorius Dalius Čekuolis priminė, kad Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs 2016-uosius metus Prezidento K. Griniaus metais ir padėkojo pranešėjui už išsamią šios iškilios Lietuvos asmenybės gyvenimo ir nuopelnų retrospektyvą.

   Renginio dalyviai taip pat galėjo išvysti K. Griniui skirtų nuotraukų parodą, pristatančią svarbiausius prezidento asmeninio, politinio bei visuomeninio gyvenimo įvykius. Parodos rengėjai: Lietuvos žydų bendruomenė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos centrinis valstybės archyvas.

   Naujienlaiškio prenumerata