Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Paryžiuje pagerbtas a. a. filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas

Sukurta 2017.05.04 / Atnaujinta 2017.05.04 16:48
   Paryžiuje pagerbtas a. a. filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas
   Paryžiuje pagerbtas a. a. filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas

   Š. m. gegužės 2 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje buvo surengtas a. a. profesoriui, filosofui Leonidui Donskiui ir jo veiklai prisiminti skirtas vakaras. Jo metu pristatyta Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Egidijaus Aleksandravičiaus knyga, parašyta anglų kalba „Lithuanian paths to modernity“, dedikuota 2016 m. mirusiam Leonidui Donskiui.

   Filosofo bendražygiai ir bičiuliai – prancūzų teisininkas, rašytojas, Baltijos šalių kultūros ir istorijos tyrinėtojas Yves Plasseraud ir prof. Egidijus Aleksandravičius – diskutavo apie Lietuvos, kaip valstybės ir visuomenės, modernėjimo procesus, šalies ir visuomenės tapatybės kaitą istorinių įvykių kontekste bei aptarė profesoriaus, buvusio aktyvaus kultūros gyvenimo dalyvio ir vertintojo a. a. Leonido Donskio veiklą bei vaidmenį Lietuvos ir Europos kultūriniame gyvenime.

   Gausiai susirinkę prancūzų kultūros bendruomenės atstovai, diplomatai, lietuvių bendruomenės Prancūzijoje nariai taip pat turėjo galimybę išvysti videomenininko Henriko Gulbino sukurtą video filmą iš prof. L. Donskio gyvenimo akimirkų.

   Egidijus Aleksandravičius – habilituotas daktaras, profesorius, istorikas, daugelio knygų Lietuvos istorijos tema autorius, bendraautorius, sudarytojas. 2016 m. išleista knyga „Lithuanian paths to modernity“ skirta Lietuvos valstybės ir kultūros istorijos nuo XIX a. iki moderniųjų laikų problemoms. Atskiruose straipsniuose autorius aptaria probleminius moderniosios valstybės raidos klausimus. Knyga anglų kalba skiriama tarptautinei auditorijai. Kaip teigė profesorius, „du dešimtmečius mano pastangos ištirti būdus ir kelius, kurių Lietuva ėmėsi eidama modernumo link, patyrė daugybę spąstų. Nors kai kurie iš šiame tome surinktų straipsnių paimti iš tarptautinių akademinių projektų medžiagos, žiūrint iš tolesnės perspektyvos tapo labiau suprantama, kad mano darbai anglų kalba atstovavo pagrindines temas, kurios labiausiai mane domino per beveik keturis dešimtmečius.“

   Naujienlaiškio prenumerata