Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Paryžiuje pristatytas Kristijono Vildžiūno filmas „Senekos diena“

Sukurta 2018.03.15 / Atnaujinta 2018.03.15 12:39
  Paryžiuje pristatytas Kristijono Vildžiūno filmas „Senekos diena“

  Kovo 6-15 d. Paryžiuje vykusiame tarptautiniame kino festivalyje „Semaine des cinémas étrangers“(„Užsienio filmų savaitė“) buvo pristatytas lietuvių režisieriaus Kristijono Vildžiūno filmas „Senekos diena“.

  Festivalį rengia Paryžiuje įsikūrusių užsienio šalių  kultūros centrų asociacija FICEP  (Lietuva jos veikloje dalyvauja nuo 2014 m.). Šįkart filmų programa buvo sudaryta bendradarbiaujant su 24 iš 54 asociacijai priklausančių šalių kultūros institutų, todėl žiūrovai galėjo išvysti filmų iš viso pasaulio, pavyzdžiui, Kinijos, Taivano, Ekvadoro, Irano, Gruzijos ir daugelio kitų šalių.

  „Užsienio filmų savaitė“ organizuota jau 5-ąjį kartą, šiais metais jos tema – „Kinas ir muzika“. 2018-aisiais Lietuva švenčia savo valstybingumo šimtmetį, todėl neatsitiktinai Lietuvos ambasada Paryžiuje festivalyje pasiūlė rodyti filmą „Senekos diena“.

  Ši 2016 m. K. Vildžiūno sukurta romantinė drama apdovanota Baltijos Asamblėjos premija, o 2017 m. pelnė „Sidabrinės gervės“ prizą už geriausią profesinės meistrystės darbą.

  Filmo veiksmas vyksta Vilniuje paskutiniais sovietų okupacijos metais ir mūsų dienomis. Keletas jaunuolių įkuria „Senekos draugiją“ ir siekia gyventi sekdami šio romėnų filosofo principais. Jų gyvenimo motto – gyventi kiekvieną dieną taip, tarsi ji būtų paskutinė. Tačiau atsiradęs meilės trikampis draugijos narių bendrystę ir idealizmą sugriauna kaip tik tuo metu, kai Baltijos kelyje sustojusios trys šalys pasauliui vieningai skelbia apie savo laisvės siekį. Veiksmui persikėlus į mūsų laikus, vienas iš buvusios grupės narių net po 25 metų negali susitaikyti su praeitimi. Nors dabartinis jo gyvenimas ir klostosi sėkmingai, jį kankina abejonės, nusivylimo kartėlis. Simonui atrodo, kad jis išdavė savo jaunystės idealus, todėl pagrindinis personažas pasineria į gilius apmąstymus apie praeitį. Vis dėlto atmintyje iškyla ir tos akimirkos, kurios jam padeda atstatyti vidinę harmoniją, nubraukti nuoskaudas ir atrasti viltį.

  Šio filmo garso takelis buvo specialiai įrašytas vėl susibūrus muzikos grupei „Šiaurės kryptis“, kurios vienu lyderių buvo ir pats K. Vildžiūnas. Filme galima išgirsti mažai žinomas šios grupės 1986-1989 metais sukurtas dainas. Be to, jame skamba ir garsaus šiuolaikinio estų kompozitoriaus Arvo Pärto kūrinys „Pari intervallo“.

  „Senekos diena“ ir ankstesnis režisieriaus K. Vildžiūno filmas „Aš esi tu” (Prancūzijoje bus rodomas kovo 16 d.) sudaro diptiką. Pasak autoriaus, jie abu yra apie tikėjimą vidine žmogaus kaita.

  Filmo kūrimą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, nacionalinio kino centrai Latvijoje ir Estijoje, Europos Sąjungos programa  „Media”, Europos Tarybos fondas „Eurimage“.

  Naujienlaiškio prenumerata