Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje surengta diskusija su Prancūzijos Prezidento patarėju apie Europos iššūkius 2020-aisiais metais

Sukurta 2019.12.20 / Atnaujinta 2019.12.20 15:26
  Paryžiuje surengta diskusija su Prancūzijos Prezidento patarėju apie Europos iššūkius 2020-aisiais metais

  Lietuvos ambasada Paryžiuje gruodžio 20 d. surengė pusryčius-diskusiją su Prancūzijos prezidento patarėju Europos klausimais Clément Beaune, dalyvaujant Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadoriams Prancūzijoje.

  Lietuvos ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas pažymėjo, kad 2020 m. Europos laukia daug svarbių iššūkių, todėl yra būtina tvirta ir vieninga Europos Sąjunga. „Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas yra labai svarbus sprendžiant aktualiausius Europos iššūkius“,- teigė ambasadorius.  

  Diskusijoje aptarti aktualiausi Europos Sąjungos darbotvarkės klausimai: kaip svarbu išsaugoti kuo glaudesnius santykius, ypač saugumo ir gynybos srityje su Jungtine Karalyste, įvykus "Brexit"; kad ES biudžetas turi atliepti ambicingus šiandienos prioritetus (aplinkosauga ir klimato kaita, aukštosios technologijos ir sklandus perėjimas į žaliąją energetiką), tuo pačiu išlaikant adekvatų finansavimą sanglaudai ir žemės ūkui. Apsikeista nuomonėmis dėl migracijos politikos, Europos gynybos stiprinimo, vienybės išlaikymo santykiuose su trečiosiomis šalimis.

  Nuotrauka: Ludo Segers

  Naujienlaiškio prenumerata