Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Paryžiuje – Lietuvos 100-mečiui skirtas iškilmingas koncertas

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2018.03.09 13:07
  Paryžiuje – Lietuvos 100-mečiui skirtas iškilmingas koncertas

  Kovo 8 d. ypatinga akustika pasižyminčioje prestižinėje net 1000 vietų turinčioje Gaveau salėje Paryžiuje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtas iškilmingas koncertas.

  Pasaulyje Lietuvos vardą plačiai garsinantis Lietuvos kamerinis orkestras kartu su tarptautinį pripažinimą pelniusia lietuvos pianiste, profesore Mūza Rubackyte atliko specialiai šiam renginiui paruoštą programą. Skambėjo klasikos šedevrai – Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 23 A-dur (K. 488) ir Fryderyko Chopino Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1, op. 11. Programą pradėjo ir baigė šiuolaikinių kompozitorių kūriniai: lietuvio Arvydo Malcio žemės ir visatos reiškinių įkvėptas Paukščių takas ir prancūzo Pierre’o Thilloy Eglės sapnas, op. 225, kuris buvo specialiai sukurtas pasakos „Eglė žalčių karalienė“ motyvais – susirinkusi garbinga publika turėjo išskirtinę progą dalyvauti pasaulinėje šio kūrinio premjeroje.

  Jau daugiau nei 50 metų egzistuojantis Lietuvos kamerinis orkestras sau kelia pačius aukščiausius meistriškumo reikalavimus ir siekia būti vienu iš dešimties geriausių Europos orkestrų. Jis yra koncertavęs kartu su pačiais ryškiausiais muzikantais (Mstislavu Rostropovičiumi, Jurijumi Bašmetu ar Yahudi Menuhinu) pačiose žymiausiose pasaulio koncertų salėse (Berlyno filharmonijoje, Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“ ir kitur). Orkestrui per šventinį koncertą dirigavo vienas talentingiausių Lietuvos dirigentų, Operos ir baleto teatro muzikos vadovas ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigentas Robertas Šervenikas.

  Pagrindinė vakaro solistė – virtuoziškoji lietuvė Mūza Rubackytė, kuri jau atstovauja nebe tik Lietuvai, bet ir Prancūzijai bei Šveicarijai. Daugybės tarptautinių konkursų laureatė, autentiškai jautriai interpretuojanti Ferenco Liszto, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir kitų iškiliausių kompozitorių kūrybą, vakaro svečiams iš savo plačios programos pasirinko atlikti žymiausius Wolfgango Amadeus Mozarto ir Fryderyko Chopino kūrinius. Pianistę vertina ir visuomet nekantriai laukia prancūzų publika.

  Koncertą organizavo Lietuvos nacionalinė filharmonija, Philippe Maillard Productions ir Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijos Respublikoje.

  ***
  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio kultūrinių renginių Prancūzijoje programa: spauskite čia.

  Naujienlaiškio prenumerata