Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Pirmą kartą Lietuvos teatras pristatomas prestižiniame Paryžiaus Rudens festivalyje

Sukurta 2016.12.12 / Atnaujinta 2016.12.12 13:18
  Pirmą kartą Lietuvos teatras pristatomas prestižiniame Paryžiaus Rudens festivalyje

  Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis – Thomaso Bernhardo „Didvyrių aikštė“ – kurį režisavo garsus lenkų režisierius ir dailininkas Krystianas Lupa, šiuo metu pristatomas viename garsiausių pasaulyje meno festivalių – Paryžiaus Rudens festivalyje (Festival d’Automne à Paris).

  Š. m. rugsėjo  7 d. - gruodžio 31 d.  vykstantis Paryžiaus Rudens festivalis yra jubiliejinis, rengiamas jau 45-ąjį kartą. Jo metu pristatomi įdomiausi šiuolaikinio šokio, teatro, muzikos, kino ir vizualaus meno kūriniai. Net keturis mėnesius vykstantis festivalis išsiskiria ypatingai aukšto meninio lygio programa, kurios renginiai pristatomi išskirtinėse Paryžiaus erdvėse –Modernaus meno, Luvro muziejuose, Pompidou centre ir svarbiausiose Paryžiaus teatro meno scenose. Festivalis šiais metais ypatingą dėmesį skiria Lenkijos režisieriaus Krystian Lupos kūrybai ir pristato jo kūrinių retrospektyvą. 

  Lietuvos nacionalinio dramos tetaro spektaklis, reikalaujantis modernių technologijų ir erdvinių subtilumų, vaidinamas Paryžiaus nacionaliniame teatre „La Colline“. Thomaso Bernhardo pjesė „Didvyrių aikštė“ lietuvių aktorių bus suvaidinta  net šešis kartus, o bilietai į visus spektaklius buvo išparduoti prieš kelis mėnesius

  Spektaklio trupėje vaidina aktoriai Eglė Gabrėnaitė, Valentinas Masalskis, Eglė Mikulionytė, Viktorija Kuodytė, Rasa Samuolytė, Toma Vaškevičiūtė, Doloresa Kazragytė, Neringa Bulotaitė, Vytautas Rumšas, Povilas Budrys, Arūnas Sakalauskas. Iki šiol nustebinę ne tik Lenkijos (Krokuvos ir Varšuvos), bet ir Kinijos (Tiandzino ir Harbino) publiką.

  „Patenkame į dvasinio pasmerktumo, sunaikinto žmogiškumo sferą. Visuomenė, gyvenanti toje sferoje, yra dvasinis mutantas. Žmonės čia nesivysto – tai ypatingo apmirimo, kuris apsimetinėja gyvenimu, rūšis. Gerovė, civilizacijos kaukė leidžia tai paslėpti, sukurti brandaus humanizmo apgaulę. Tačiau tas tariamas humanizmas yra naujadaras, žmogus nuo jo miršta...“ – apie savo spektaklį kalba režisierius Krystianas Lupa.

  Paryžiaus  festivalio  publika buvo sužavėta lietuvių aktorių vaidyba ir režisieriaus Krystiano Lupos originaliais meniniais sprendimais.

  Šis Lietuvos nacionalinio  dramos spektaklis „Didvyrių aikštė“ taip pat buvo pakviestas į šių metų garsųjį Avinjono  festivalį, kur sulaukė išskirtinio Prancūzijos ir tarptautinės kultūros žiniasklaidos dėmesio.  

  Teatro gastroles Prancūzijoje remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.  

  Naujienlaiškio prenumerata