Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Prancūzijoje pagerbtas poeto ir diplomato Oskaro Milašiaus atminimas

Sukurta 2018.05.29 / Atnaujinta 2018.06.07 16:27
    Prancūzijoje pagerbtas poeto ir diplomato Oskaro Milašiaus atminimas

    Gegužės 27 d. Fonteblo mieste, esančiame netoli Paryžiaus, buvo surengta poeto ir diplomato Oskaro Milašiaus atminimo pagerbimo ceremonija. 1966 m. įsteigtos O. Milašiaus kūrybos mylėtojų draugijos  „Les amis de Milosz“, vienijančios nemažą būrį prancūzų ir Prancūzijoje gyvenančių lietuvių, nariai kasmet susirenka pagerbti rašytojo atminimą prie jo kapo Fontenblo kapinėse.

    Šiųmetinėje pagerbimo ceremonijoje draugijos nariai, kartu su Fontenblo ir Lietuvos ambasados Prancūzijoje atstovais prisiminė O. Milašiaus, kaip Lietuvos diplomato, svarbų  vaidmenį siekiant įtvirtinti Lietuvos valstybę Europos politiniame žemėlapyje, poeto kūrybą ir išskirtinį kūrybinį palikimą Vakarų Europos literatūros pasaulyje.

    Poeto O. Milašiaus kūrybos gerbėjus pasveikino Fontenblo miesto atstovė p. Maggiori, draugijos prezidentas, buvęs Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Ričardas Bačkis ir Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė. Po ceremonijos dalyviai kartu su draugijos viceprezidentu Olivier Piveteau aptarė rašytojo kūrybos sklaidos ir įamžinimo Prancūzijoje ateities planus, diskutavo apie O. Milašiaus asmenybę bei klausėsi jo poezijos.

    Naujienlaiškio prenumerata