Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Režisierės G. Žickytės kūrybos pristatymas Paryžiuje

Sukurta 2017.03.15 / Atnaujinta 2017.03.15 12:00
  Režisierės G. Žickytės kūrybos pristatymas Paryžiuje

  Š. m. kovo mėn. 10 d. Paryžiaus šiuolaikinio meno Pompidou centre buvo organizuota trumpametražių filmų, 16-ojo Liono kino festivalio „Docs en courts“ laureatų, peržiūra. Vienas iš nugalėtojų – lietuvių režisierės Giedrės Žickytės ir jos kolegės Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias“.

  Gausiai į Pompidou meno centrą susirinkusi kino mylėtojų publika turėjo galimybę pamatyti šį originalų dokumentinį trumpametražį filmą, pasakojantį apie slaugos namuose Čilėje gyvenančią  devyniasdešimtmetę imigrantę iš Ispanijos Josebę, kuri serga Alzheimerio liga. Ji puikiai prisimena savo jaunystę baskų krašte ir nuolat apie ją pasakoja, tačiau pamiršta, kur gyvena dabar. Po filmo peržiūros, kurioje dalyvavo ir režisierė Giedrė Žickytė, buvo organizuota diskusija su autore, moderuojama Liono tarptautinio kino festivalio direktoriaus Jacques Gerstenkorno ir Pompidou kino kuratoriaus Jacques Puy. Tiek vakaro publika, tiek kino profesionalai žavėjosi režisierės talentu ir originaliais kūrybiniais sumanymais.

  Paryžiaus Pompidou meno centras artimiausiu metu ketina šį Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmą „Čia aš tik svečias“ įsigyti Pompidou centro kolekcijai. Šis filmas buvo sukurtas Kopenhagos kino festivalio talentų skatinimo programoje CPH: DOX LAB. Joje dalyvaujantys Europos režisieriai į porą gauna talentingus autorius iš kitų žemynų, su kuriais per vienerius metus turi sukurti filmą. Filmas jau spėjo pelnyti šūsnį apdovanojimų – geriausio trumpametražio filmo prizus „Visions du Reel“ (Šveicarija), „Sheffield Doc/Fest“ (Didžioji Britanija), „Message to Man“ (Rusija), Krokuvos (Lenkija), Budapešto (Vengrija), Concorto (Italija) tarptautiniuose kino festivaliuose, buvo įtrauktas į prestižines „The New York Times“ pristatomas „Op-docs“ serijas. „Aš čia tik svečias“ taip pat buvo nominuotas Europos kino akademijos apdovanojimui.

  Kovo 13 d., pirmadienį, Giedrės Žickytės kitas dokumentinis ilgametražis filmas „Meistras ir Tatjana“ buvo pristatomas Paryžiuje esančių užsienio šalių kultūros centrų asociacijos FICEP organizuojamame tarptautiniame kino festivalyje „Résiste“.  Filmas buvo rodomas Paryžiaus centre įsikūrusio Gėtės kultūros instituto patalpose. Gausiai susirinkusi prancūzų kultūros bendruomenės, tarptautinių kultūros centrų atstovų, lietuvių bendruomenės publika džiaugėsi galimybe šį jau daugelį tarptautinių kino festivalių ir miestų apkeliavusį filmą pamatyti prancūzų kalba Paryžiuje.

  Filmo ,,Meistras ir Tatjana” kūrėjai kvietė pasinerti į aistringos meilės ir kvapą gniaužiančios fotografijos pasaulį. Jo centre – Vitas Luckus, vienas iš Lietuvos fotografijos mokyklos kūrėjų, su fotoaparatu išmaišęs visą Sovietų Sąjungą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, kartu namuose augino liūtą ir tapo vieną ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni spalvingiausios „chebros“, gyvenimo džiaugsmo ir pokalbių iki aušros. „Meistras ir Tatjana“ – neišgalvota, įkvepianti ir iki širdies gelmių sukrečianti genialaus kūrėjo gyvenimo ir meilės istorija. Režisierės Giedrės Žickytės 2014 m. sukurtas dokumentinis biografinis filmas apie legendinį lietuvių fotografą Vitą Luckų 2015 metų „Sidabrinių gervių“ ceremonijoje laimėjo keturis apdovanojimus, tarp jų – už geriausią metų dokumentinį filmą bei geriausią režisieriaus darbą, o filmo operatorius Audrius Kemežys įvertintas „Sidabrinės gervės“, Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir „Ąžuolo“ apdovanojimais. Filmo muziką kūrė vienas žinomiausių kino ir teatro kompozitorių Giedrius Puskunigis bei garsi dainininkė ir muzikos kūrėja Jurga Šeduikytė.

  Po filmo peržiūros žiūrovai diskutavo su režisiere Giedre Žickyte, domėjosi fotografo Vito Luckaus kūryba, gyvenimu, filmo kūrimo aplinkybėmis bei fotografo kūrybinio palikimo išsaugojimu bei neįtikėtina Vito ir Tatjanos meilės istorija.

  Filmų peržiūros organizuotos bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu, finansuotos Lietuvos kultūros ministerijos.

  Naujienlaiškio prenumerata