Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Režisieriaus A. Stonio filmo „Moteris ir sniegynas“ pristatymas Europos kino festivalyje Paryžiuje

Sukurta 2017.04.10 / Atnaujinta 2017.04.10 17:35
  Režisieriaus A. Stonio filmo „Moteris ir sniegynas“ pristatymas Europos kino festivalyje Paryžiuje

  Europos kino festivalio (Festival L’Europe autour de l’Europe) konkursinėje programoje balandžio 9 d. buvo pristatytas lietuvių  režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Moteris ir ledynas“ (2016).

  Filmas buvo rodomas viename seniausių Paryžiaus art house kino teatrų  Cinéma Saint-André des Arts, įsikūrusiame Paryžiaus Lotynų kvartale, šalia Saint Michelio aikštės.

  Į filmo pristatymą ir susitikimą su žiūrovais atvyko ir pats režisierius Audrius Stonys.

  Dokumentiniame filme pasakojama apie lietuvę moterį, jau daugiau nei trisdešimt metų gyvenančią 3500 metrų aukščio Tian Šanio kalnuose, Tuiuksu ledyne, Kazakstane.

  Pasak režisieriaus, „labai keista, kad lietuvė moteris tyrinėja ledą tolimame Tian Šanyje, pasaulio pakrašty, be jokio ryšio su pasauliu. Mokslininkė Aušra rytą ir vakarą, žiemą ir vasarą, gyvendama aukštai kalnuose esančiame mediniame namelyje šalia milžiniško sustingusio ledyno, jau daugelį metų atlieka matavimus, kuriuos siunčia į stebėjimų centrą Almatoje. Ji paskyrusi visą savo gyvenimą ledyno Kazachstane stebėjimams“.

  Audrius Stonys – vienas talentingiausių Lietuvos kino režisierių, kurio dokumentiniai filmai nuolat pristatomi tarptautiniuose kino festivaliuose ir gauna aukščiausius įvertinimus. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą ir asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę bei dvasinę aplinką režisierius neseniai buvo apdovanotas aukščiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu  –  garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje pirmą kartą Lietuvoje buvo surengta jubiliejinė A. Stonio kūrybos retrospektyva, jau rodyta Šveicarijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Čekijoje, Vokietijoje, JAV, Belgijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Kolumbijoje, Urugvajuje bei Italijoje. Šių metų tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ A. Stonkaus filmas konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“ buvo apdovanotas pagrindiniu prizu.

  Naujausias režisieriaus filmas „Moteris ir ledynas“ buvo pakviestas dalyvauti viename didžiausių ir prestižiškiausių dokumentinio kino festivalių pasaulyje – tarptautiniame Amsterdamo dokumentinio kino festivalyje IDFA. IDFA atrankos komisija teigia, kad yra „sužavėta kvapą gniaužiančiu filmu, kerinčia istorija ir nuostabia kinematografija“.

  Naujienlaiškio prenumerata