Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Režisieriaus Š. Barto filmas „Šerkšnas“ pristatytas Kanų kino festivalyje

Sukurta 2017.05.24 / Atnaujinta 2017.05.24 10:59
  Režisieriaus Š. Barto filmas „Šerkšnas“ pristatytas Kanų kino festivalyje

  Š. m. gegužės 23 d. tarptautiniame Kanų kino festivalyje buvo pirmą kartą pristatytas ką tik sukurtas lietuvių režisieriaus Šarūno Barto kino filmas „Šerkšnas“.

  Šis filmas buvo atrinktas į festivalio programą „Dvi režisierių savaitės“ („Director’s Fortnight“) ir parodytas Kanų miesto centre esančiame kino teatre „Theatre  Croisette“. Gausiai susirinkusi kviestinė festivalio publika turėjo galimybę susitikti su režisieriumi Šarūnu Bartu, visa kūrybine grupe bei padiskutuoti apie filmo kūrimo aplinkybes.

  Filme „Šerkšnas“ pasakojama apie jauną lietuvį vardu Rokas, kuris niekada nebuvo kare, tačiau užaugo jo šešėlyje. Gabendamas humanitarinę pagalbą iš Vilniaus į Ukrainą jis patiria pasiaukojimo kupiną kelionę. Vaikino troškimas irtis giliau nuveda jį prie fronto linijos Donecke, kur nuo žmonių neapykantos ir smurto likusiuose griuvėsiuose jis patiria metafizinį ryšį su meile.

  Filme vaidina prancūzų aktorė Vanessa Paradis (Vanesa Paradis), garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra (Andžejus Čyra), Mantas Jančiauskas. Tai bendros gamybos Lietuvos, Ukrainos, Prancūzijos ir Lenkijos filmas. „Šerkšnas“ – jau penktasis Š. Barto filmas, atrinktas į svarbiausią pasaulyje kino festivalį.

  Kanų kino festivalis laikomas vienu prestižiškiausių pasaulyje, kasmet vykstantis Kanų miestelyje Pietų Prancūzijoje. Šiemet festivalis vyks gegužės 17–28 dienomis.

  Naujienlaiškio prenumerata