Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Saksofonininko Liudo Mockūno koncertas Paryžiaus „Jazzycolors 2016“ festivalyje

Sukurta 2016.11.23 / Atnaujinta 2016.11.23 11:47
  Saksofonininko Liudo Mockūno koncertas Paryžiaus „Jazzycolors 2016“ festivalyje

  Š.m. lapkričio 21 d. Azerbaidžano kultūros centre Paryžiuje vyko žymaus lietuvių džiazo muzikanto saksofonininko Liudo Mockūno ir prancūzų gitaristo Marc’o Ducret’o  koncertas. Šio modernaus džiazo dueto pasirodymas buvo organizuotas jau 14-ąjį kartą Paryžiuje vykstančio tarptautinio džiazo festivalio „Jazzycolors“ metu.

  Paryžiuje įsikūrusių užsienių šalių kultūros centrų asociacijos (FICEP), kurios narė yra ir Lietuva, rengiamame festivalyje dalyvavo 25 šalys ir pristatė savo šalies muzikantus devyniolikoje skirtingų kultūros centrų.

  Gausiai susirinkę modernaus džiazo gerbėjai Eifelio bokšto papėdėje įsikūrusiame įspūdingame Azerbaidžano kultūros centre galėjo paklausyti originalios ir įdomios Liudo Mockūno ir Marc’o Ducret’o dueto parengtos programos.

  Liudo Mockūno ir Marc’o Ducret’o bendradarbiavimas prasidėjo 2002 metais, kai Marc’as prisijungė prie Liudo Mockūno ir danų būgnininko Stefan’o Pasborg’o vadovaujamo kolektyvo „Toxikum“. Ansamblio albumas, kurio įrašuose dalyvavo ir Marc’as, pelnė prestižinį prizą „Danish Music Award 2004“. 2004-2006 metai kolektyvui buvo labai aktyvūs, sekė pasirodymai Europos džiazo festivaliuose bei turai Skandinavijoje, Prancūzijoje ir Baltijos šalyse. Tuo pat metu muzikantai pradėjo groti duetu ir kartu muzikuoja iki šiol. 2009 metais lietuviška įrašų kompanija „NoBusiness Records“ išleido kritikų puikiai įvertintą dueto albumą „Silent Vociferation“.

  Anot muzikologės J. Kučinskaitės, Liudas Mockūnas – pūtikas ir kompozitorius, kurio vardas garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą. Jo muzikinė kalba – energingas free džiazo, lyriškumo ir ekspresionizmo mišinys, perteikiamas neortodoksiškomis išraiškos priemonėmis. Įsigilinęs į garso prigimtį bei obertonų galimybes, jis sukūrė individualų grojimo pučiamaisiais stilių, atsiribojantį nuo stilistinių dogmų, prisodrintą multifoninių technikų, ekspresyvių garsinių iškrovų ir perpūtimų, neįprastų garsinių efektų. Įgijęs ir džiazo, ir akademinį išsilavinimą, giliai jaučiantis ir valdantis plačią stilių skalę, savo muzikoje jis tirpdo ribas tarp džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos.

  Liudo Mockūno  suburto lietuvių–prancūzų džiazo muzikantų dueto koncertas pakerėjo gausiai susirinkusią publiką profesionalumu, aukšta menine kokybe ir virtuoziškumu.

  Lietuvos atlikėjų koncertą dalinai remia LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros institutas.

  Naujienlaiškio prenumerata