Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Sausio 31 – vasario 2 dienomis paryžiečiams bus pristatytas Oskaro Koršunovo spektaklis „Pamišėlis“

Sukurta 2019.01.29 / Atnaujinta 2019.01.29 12:27
  Sausio 31 – vasario 2 dienomis paryžiečiams bus pristatytas Oskaro Koršunovo spektaklis „Pamišėlis“

  Pagal ukrainiečių klasiko Nikolajaus Gogolio apysaką „Pamišėlio užrašai“ pastatyto mono spektaklio premjera, kuriame vaidmenį sukūrė jaunosios kartos aktorius Eimantas Pakalka, įvyks sausio 31-vasario 2 d. Alfortville mieste netoli Paryžiaus įsikūrusiame eksperimentiniame teatre „Theatre Studio“.

  „Tai svarbių susidūrimų̨ vieta“ – sako teatro vadovas Christiano Benedetti, vienu pirmųjų̨ 2019-ųjų susidūrimų̨ pasirinkęs būtent OKT/Vilniaus miesto teatro „Pamišėlį“.

  „Gogolio pranašystės šiandien – tiesiog neįtikėtinos. Jei XIX amžiuje, kuomet buvo parašytas kūrinys, mintis, jog Prancūzija taps musulmoniška šalimi, galėjo atrodyti kaip visiškas pamišimas, tai šiandien taip nebeatrodo. Gogolio išpranašautas didysis inkvizitorius, akivaizdu, jau dabar yra atėjęs. Ir tai yra internetas, socialiniai tinklai, kuriuose mes vienaip ar kitaip kontroliuojame vieni kitus, taip pat tobulėjančios technologijos, jau dabar atpažįstančios mūsų poreikius ir siūlančios mums greitesnį jų realizavimą. Jie jau dabar tokiu būdu mus auklėja. Ateityje jie mums siūlys ir bausmes. Jau šiandien jie įgauna viršenybę prieš įstatymą. Facebook’o žinutė gali turėti stipresnį moralinį poveikį nei teisinės institucijos“, – apie „Pamišėlio“ aktualumo ir sėkmės priežastis kalba O. Koršunovas.

  Praktinė informacija

  Data ir laikas: sausio 31 – vasario d. 20.30 val.
  Vieta:
  Theatre Studio, 16 Rue Marcelin Berthelot, 94140 Alfortville
  Platesnė informacija (pranc. k.): www.journal-laterrasse.fr/oksaras-korsunovas-adapte-la-nouvelle-journal-dun-fou-de-nikolai-gogol
  Bilietai: https://theatre-studio.mapado.com  

  Nuotraukos autorius: D.Matvėjas

  Naujienlaiškio prenumerata