Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Vilniuje lankysis prancūzų žurnalistai

Sukurta 2017.08.29 / Atnaujinta 2017.08.29 15:30
  Vilniuje lankysis prancūzų žurnalistai

  Lietuvos ambasados Paryžiuje iniciatyva, bendradarbiaujant su turizmo ir verslo skatinimo agentūra „Go Vilnius“, populiariausių Prancūzijoje kelionių gidų leidėju „Routard“ ir Latvijos bei Estijos ambasadomis Paryžiuje, rugpjūčio 29-rugsėjo 2 d. organizuojama prancūzų spaudos ir radijo žurnalistų kelionė į Vilnių, Rygą ir Taliną.

  Lietuvos sostinėje rugsėjo 1-2 d. lankysis populiariausio Paryžiaus regiono dienraščio ,,Le Parisien“, prancūzų senjorų skaitomiausio žurnalo „Notre Temps“, didžiausią auditoriją turinčio žinių radijo „France Info“, ne tik Prancūzijoje, bet ir Liuksemburge transliuojančio „RTL“ radijo ir televizijos bei prancūzakalbių keliautojų lankomiausio internetinio portalo Routard.com žurnalistai.

  Svečiai iš Prancūzijos bus pakviesti susipažinti su „Sostinės dienų“ programa, Vilniaus kultūros paveldo perlais ir  prancūziškąja sostinės istorija, taip pat apsilankys ilgametes Lietuvos valstybingumo tradicijas menančiuose Valdovų rūmuose, Vilniaus istoriją modernių technologijų pagalba pristatančioje „Telia Nemuziejus“ ekspozicijoje bei Paryžiuje kūrusio žymaus lietuvių dailininko V. Kasiulio muziejuje. Viešnagės Vilniuje metu prancūzų žurnalistai taip pat turės galimybę apsilankyti geriausius Vilniaus sostinės restoranus vienijančiame maisto turguje „Open Kitchen“,  dalyvaus prancūzų gurmanų pamėgto sūrio „Džiugas“ ir restorano  „Sweet Root“ siūlomos modernios lietuviškos virtuvės patiekalų degustacijose.

  Prancūzų žurnalistų kelionė į Vilnių – tęstinis ambasados ir „Routard“ sėkmingo bendradarbiavimo  projektas: 2017 m. balandžio mėn. pasirodė Vilniui, Rygai ir Talinui skirtas kelionių gidas (www.routard.com/idees-week-end/cid135668-tallinn-riga-vilnius-les-capitales-baltes-avec-le-routard.html). „Routard“ kelionių gidai yra platinami ne tik Prancūzijoje, bet ir kitose prancūzakalbėse šalyse, visų pirma – Kanadoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Maroke ir t.t.

  Prancūzų žurnalistų grupės kelionę į Vilnių finansuoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, „GO Vilnius“, remia privatus verslas.

  Per pirmąjį š. m. pusmetį Vilniaus apgyvendinimo įstaigos sulaukė virš 11 tūkst. keliautojų iš Prancūzijos, 2016 m. – virš 23 tūkst. (+14% lyginant su 2015 m.).

  Nuotrauka: © www.vilnius-tourism.lt

   

  Naujienlaiškio prenumerata