Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Virtuali paskaita apie XX amžiaus Lietuvos Respublikos pinigus

Sukurta 2021.03.11 / Atnaujinta 2021.03.11 09:16
   Virtuali paskaita apie XX amžiaus Lietuvos Respublikos pinigus
   Virtuali paskaita apie XX amžiaus Lietuvos Respublikos pinigus

   Artėjant Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – Lietuvos ambasada Prancūzijoje kartu su Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjunga ir Pinigų muziejumi 2021 m. kovo 10 dieną surengė virtualią paskaitą apie turtingą ir įdomią XX amžiaus Lietuvos pinigų istoriją.

   Renginį moderavo Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkė Deimantė Sidaraitė, paskaitos dalyvius su artėjančia Kovo 11-ąja pasveikino Lietuvos ambasados Prancūzijoje patarėjas Marijus Dunda.

   Renginio dalyviai sužinojo daug įvairių faktų apie XX a. Lietuvos Respublikos pinigus: kokie pavadinimai jiems buvo svarstyti, kaip jie kuriami ir kur spausdinami bei daug kitų įdomių detalių, apie kurias papasakojo Lietuvos Banko Pinigų muziejaus gidas-edukatorius Tomas Grėlis.

   Renginyje dalyvavo Prancūzijos ir Vokietijos lietuviai, paskaita taip pat sulaukė susidomėjimo ir Lietuvoje. Renginio dalyviai, pirmieji atsakę į Pinigų muziejaus ir Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos užduotus klausimus, apdovanoti Lietuvos ambasados Prancūzijoje įsteigtais prizais.

   Naujienlaiškio prenumerata