Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltijos šalys ragina ES vieningai koordinuoti situaciją su Jungtine Karalyste

Sukurta 2020.12.20 / Atnaujinta 2020.12.20 21:50

Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai kreipėsi į Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančią Vokietiją, ragindamos koordinuoti ir priimti vieningus sprendimus dėl situacijos su Jungtine Karalyste (JK), kurioje, kaip paaiškėjo, plinta galimai mutavusi koronaviruso atmaina.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkēvičs ir Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu siūlo inicijuoti vieningą ES poziciją dėl skrydžių iš JK, galimo sienų uždarymo ir atidarymo.

„Deja, šio vakaro sprendimai yra labai sudėtingi ir sunkūs, paliečiantys daugybę žmonių. Tačiau kito pasirinkimo neturime – nieko nėra svarbiau ir brangiau už žmogaus sveikatą ir gyvybę. Naujoji viruso atmaina plinta greitai, o Lietuvoje jau ir taip turime pačią sudėtingiausią krizę sveikatos sistemoje. Per pirmąją bangą pavasarį ES narės sprendimus priiminėjo savarankiškai, tai lėmė didžiulį chaosą ir nežinomybę. Siekiame aiškumo mūsų piliečiams, vieningo ir koordinuoto veikimo. Visų žmonių prašome sąmoningumo – tik likdami namuose, galime tikėtis suvaldyti situaciją“,- sakė ministras G. Landsbergis.

Baltijos šalys šįvakar priėmė vieningą sprendimą dėl išskirtinai sudėtingos epidemiologinės situacijos stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva Lietuvos vyriausybė Rytų partnerėms skirs 200 tūkstančių vakcinų dozių.

Naujienos »

Reaguodama į kovo 30 dieną paskelbtą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitą iš Kinijoje surengtos mokslinės tiriamosios misijos COVID-19 viruso kilmės šaltiniui nustatyti, Europos Sąjunga padarė pareiškimą, kuriuo ragina PSO tęsti tyrimus, pateikti aiškų tolesnių darbų kalendorių ir reguliariai informuoti valstybes nares apie daromą pažangą. Pareiškimu siekiama, kad būtų nustatytas COVID-19 ligos sukėlėjo kilmės šaltinis ir sukurtos geresnės prielaidos pasiruošti globaliems sveikatos iššūkiams ateityje.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Sausio 6 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai kreipėsi į už sveikatos apsaugą bei bendradarbiavimą su ES partnerėmis atsakingus ES komisarus ir paragino Europos Komisiją (EK) sukurti paramos mechanizmą, kurio dėka Rytų partnerystės šalys galėtų greičiau įsigyti vakcinos nuo COVID-19.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 30 dieną Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta nuo 2021 m. sausio 1 d. nebepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo. Vieningai skrydžių draudimą iš JK įvedusios Baltijos valstybės kartu jo ir atsisakė. 

Konsulinės naujienos » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »

Šiandien vykusio pokalbio tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų metu nuspręsta organizuoti humanitarinį skrydį trijų Baltijos valstybių gyventojams iš Jungtinės Karalystės (JK).

Konsulinės naujienos »