Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Berlyne viešintis G. Landsbergis su Vokietijos kolega sutarė bendradarbiauti kovoje prieš dezinformaciją

Sukurta 2021.03.17 / Atnaujinta 2021.03.17 18:30
   Berlyne viešintis G. Landsbergis su Vokietijos kolega sutarė bendradarbiauti kovoje prieš dezinformaciją
   Berlyne viešintis G. Landsbergis su Vokietijos kolega sutarė bendradarbiauti kovoje prieš dezinformaciją

   Kovo 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Berlyne susitiko su Vokietijos  užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Vokietijos dvišaliai santykiai, regioninis bendradarbiavimas, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Rytų kaimynystėje, vakcinacija, saugumo padėtis regione bei kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.  

   Ministrai sutarė imtis bendrų veiksmų, siekiant efektyviau koordinuotai kovoti su hibridinėmis grėsmėmis, tarp jų –  dezinformacijos keliamais iššūkiais.

   „Atsisakydama vykdyti Europos Žmogaus Teisių Teismo reikalavimą nedelsiant paleisti Aleksėjų Navalną iš kalėjimo, Rusija diskredituoja Europos Tarybos pamatinius tikslus: ginti teisės viršenybę, demokratiją ir žmogaus teises“, - pabrėžė ministras G. Landsbergis.

   Kalbant apie vakcinacijos procesą Europos Sąjungoje (ES) G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuva nekantriai laukia sprendimo iš Europos vaistų agentūros (EMA) dėl AstraZeneca vakcinos naudojimo.

   „Tikimės, kad vakcinacijos procesas, naudojantis šia vakcina, bus toliau tęsiamas. Ši vakcina praėjo reikalingus testus, todėl viliamės, kad visi klausimai bus atsakyti, pasitikėjimas naudotis ja atgautas, ir vakcinacijos procesas toliau tęsis“, - pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Aptariant saugumo padėtį, G. Landsbergis padėkojo kolegai už pastaraisiais metais išaugusią Vokietijos lyderystę, užtikrinant Lietuvos ir regiono saugumą. Ministras pabrėžė transatlantinių santykių svarbą ir teigė, jog tvirti transatlantiniai ryšiai yra neatsiejami nuo mūsų regiono saugumo užtikrinimo.

   Kalbant apie Kiniją,  ministras G. Landsbergis kvietė Vokietiją apsvarstyti bendro ES narių ir Kinijos bendradarbiavimo formato idėją (27+1). Šis formatas leistų efektyviau ginti ES šalių interesus ir išlaikyti vieningą bendrijos politiką Kinijos atžvilgiu.

   Susitikimo metu ministrai taip pat pasidžiaugė glaudžiais diplomatiniais santykiais, kurių atkūrimo trisdešimtmečio progą minime šiais metais.

   Vizito metu ministras G. Landsbergis taip pat susitiko su Vokietijos kanclerės užsienio reikalų ir saugumo politikos patarėju Janu Heckeriu, davė interviu dienraščiui „Tagesspiegel“ bei dalyvavo diskusijoje su Vokietijos užsienio ir saugumo politikos instituto („Stiftung Wissenschaft und Politik“) direktoriumi ir ekspertais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Foto.jpg

   Balandžio 21 dieną įvyko užsienio reikalų viceministro Arnoldo Pranckevičiaus ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Valstybės sekretoriaus, atsakingo už Europos reikalus, Manuelio Bergerio, konsultacijos Europos Sąjungos (ES) ir ES išorės politikos klausimais.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   LT-DE.jpg

   Spalio 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą  su jubiliejine – 30-ąja – Vokietijos Vienybės diena.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »