Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Vokietijos kolege aptarė Kinijos spaudimą Lietuvai ir bendrus ES veiksmus

Sukurta 2022.01.14 / Atnaujinta 2022.01.14 12:15
    G. Landsbergis su Vokietijos kolege aptarė Kinijos spaudimą Lietuvai ir bendrus ES veiksmus

    Sausio 14 dieną neformalaus Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimo (Gymnich) Breste, Prancūzijoje, paraštėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su naująja Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikimo metu aptarti dvišaliai klausimai, svarbiausi regionui kylantys iššūkiai ir galimas bendras ES atsakas į Kinijos vykdomą ekonominį spaudimą.

    Ministras G. Landsbergis pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais bei padėkojo Vokietijai už jos lyderystę vadovaujant NATO priešakinių pajėgų batalionui Lietuvoje. „Tai pirmasis dvišalis susitikimas su naująja Vokietijos užsienio reikalų ministre. Šiandienos susitikime Vokietijos išreikštas solidarumas su Kinijos spaudimą patiriančia Lietuva dar kartą patvirtina, jog Vokietija yra kertinė Lietuvos partnerė, su kuria mus sieja aktyvūs politiniai ir ekonominiai ryšiai”, − sakė G. Landsbergis. Ministras pažymėjo, kad Kinijos vykdomas neteisėtas ekonominis spaudimas yra išpuolis ne tik prieš Lietuvą, tačiau ir prieš visą ES bendrąją rinką, todėl reikalingas bendras atsakas.

    Kalbėdamas apie regionui kylančius pagrindinius iššūkius, Rusijos vykdomą karinę eskalaciją prie Ukrainos sienų bei vykstančias derybas su Rusija saugumo klausimais, G. Landsbergis pažymėjo vieningos ir griežtos Vakarų pozicijos dėl niekuo nepagrįstų Rusijos reikalavimų svarbą.