Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis sveikina Pasaulio prekybos organizacijos arbitrų kolegijos dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai įsteigimą

Sukurta 2023.01.27 / Atnaujinta 2023.01.27 14:23
    Ministras G. Landsbergis sveikina Pasaulio prekybos organizacijos arbitrų kolegijos dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai įsteigimą

    Sausio 27 dieną Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Ginčų sprendimo tarybos posėdyje pritarta Europos Sąjungos (ES) prašymui įsteigti arbitrų kolegiją dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir visai ES. Arbitrų kolegijos steigimas yra antrasis PPO bylinėjimosi proceso etapas, kurio metu trys nepriklausomi prekybos teisės ekspertai įvertina, ar PPO narės taikomos priemonės atitinka PPO teisės normas.

    „Sveikiname PPO sprendimą įsteigti arbitrų kolegiją. Tai svarbus žingsnis dėl Kinijos neteisėtos ir politiškai motyvuotos ekonominės prievartos, kuri pažeidžia tarptautines prekybos teisės normas“, − sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuva visą laiką siekė konstruktyvių santykių su Kinija, tačiau negalima toleruoti Kinijos veiksmų sistemingai pažeidžiant tarptautinės prekybos taisykles ir teisėtus ES ir Lietuvos verslo interesus.

    Didelį susidomėjimą šia byla ir išskirtinę jos svarbą parodo tai, kad didžiausios pasaulio ekonomikos, įskaitant visas G7 nares, ir didelė grupė kitų PPO narių pasinaudojo galimybe prisijungti ir dalyvaus tolesniame bylos procese.

    „Bendraminčių partnerių prašymai prisijungti prie bylos nagrinėjimo aiškiai parodo, kad ekonominės prievartos praktika kenkia pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir kelia iššūkių visai tarptautinei prekybos sistemai ir negali būti toleruojami“, − pažymėjo G. Landsbergis.