Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Norvegijos lietuvių bendruomenė mini veiklos dvidešimtmečio jubiliejų

Sukurta 2021.03.15 / Atnaujinta 2021.03.15 16:58
   Norvegijos lietuvių bendruomenė mini veiklos dvidešimtmečio jubiliejų
   Norvegijos lietuvių bendruomenė mini veiklos dvidešimtmečio jubiliejų

   2001 metų kovo 11 dieną įkurta Norvegijos lietuvių bendruomenė šiemet mini veiklos dvidešimtmečio jubiliejų. Paminėti šią sukaktį buvo surengtas nuotolinis renginys. 

   Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis raštu pasveikino Norvegijos lietuvių bendruomenę ir padėkojo jos nariams už indėlį skatinant tautiečių bendruomeniškumą, pagarbą Lietuvos kultūrai ir neblėstantį norą ją puoselėti bei palinkėjo užtikrintai žengti pirmyn dar ne vieną dešimtmetį tęsiant lietuviškos veiklos tradicijas.

   Pirmoji Norvegijos lietuvių organizacija - Oslo lietuvių bendruomenė visuotiniame susirinkime įsteigta 2001 metų kovo 11 dieną. Po metų ji pervadinta į Norvegijos lietuvių bendruomenę, kuri aktyviai veikė apie dešimtmetį. Po to visoje Norvegijoje ėmė kurtis regioninės lietuvių organizacijos. 2015 metais įsteigta regionines organizacijas vienijanti struktūra - Norvegijos lietuvių bendruomenių taryba.

   Jau dvidešimt metų lietuvių bendruomenės Norvegijoje bendrai veiklai jungia įvairių pomėgių, skirtingo amžiaus Norvegijos lietuvius, taip prisidėdamos prie lietuvybės puoselėjimo. Bendruomenės aktyviai dalyvauja kultūrinėje, pilietinėje, labdaringoje veikloje, padeda puoselėti lituanistinį švietimą, kuria ir tęsia renginių tradicijas. 

   Šiuo metu Norvegijoje veikia dvidešimt trys lietuvių organizacijos. Aktyviai visoje Norvegijoje veikia dešimt lietuvių bendruomenių, netrukus bus įregistruota jau vienuoliktoji lietuvių bendruomenė, įsikūrusi pietinėje Norvegijoje. Aktyviai veikia jaunimo, visuomeninės ir profesionalų organizacijos, meno kolektyvai ir pomėgių klubai. Norvegijoje veikia penkiolika lituanistinių mokyklų, kuriose mokosi apie keturi šimtai vaikų. Į šias organizacijas susibūrę aktyvūs, iniciatyvūs lietuviai savo veikla stengiasi išlaikyti ryšius su Tėvyne, neatitrūkti ir nuo Lietuvos gyvenimo. 

   Nuotolinio renginio transliacijos įrašą rasite čia: https://bit.ly/38FIICu.

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio raštas: https://bit.ly/3csr3PU

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Screenshot 2021-02-02 at 14.27.00.jpeg

   Vasario 2 dieną nuotoliniu būdu vyko kasmetinis Lietuvos garbės konsulų Norvegijoje susitikimas.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išreiškė užuojautą Norvegijos užsienio reikalų ministrei Ine Marie Eriksen Søreide dėl netoli šalies sostinės Oslo gruodžio 30 dienos nuslinkusios didžiulės purvo nuošliaužos, sugriovusios devynis Asko miestelio namus ir nusinešusios mažiausiai septynių žmonių gyvybes.

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 30 dieną už 30 km nuo Norvegijos sostinės Oslo esančiame Asko miestelyje nuslinko purvo nuošliauža. Norvegijos policija informuoja, kad šiuo metu vietovėje vykdoma gyventojų evakuacija, yra dingusių žmonių, keli nukentėjusieji  išvežti į ligoninę.

   Konsulinės naujienos »

   Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis telefoninio pokalbio metu su Norvegijos kolege Ine Marie Eriksen Soreide, Švedijos kolege Ann Linde ir Danijos kolega Jeppe Kofodu aptarė COVID-19 pandemijos situaciją regiono šalyse, dvišalio bendradarbiavimo aktualijas ir paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_3050.jpg

   Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje Ole Terje Horpestadu.

   Dvišaliai santykiai »
   80F69164-7C97-4CB5-AA20-7D1210691E8D_1_201_a.jpeg

   Šiemet švenčiamam Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmečiui, o kitais metais – Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečiui pažymėti, Norvegijoje kelionę pradeda Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva: ateitis“.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »