Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Stambule paminėta Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos sukaktis

Sukurta 2021.06.17 / Atnaujinta 2021.06.17 11:03
   Stambule paminėta Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos sukaktis
   Stambule paminėta Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos sukaktis

   Birželio 16 dieną Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Lenkijos konsulatu Stambule paminėjo Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ųjų metų sukaktis.

   Renginio metu buvo pristatyta šiai istorinei datai skirta paroda bei meninė programa.

   Lietuvos laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė, sveikindama lietuvių ir lenkų bendruomenių atstovus Stambule, pirmą kartą kartu mininčius abiem tautoms svarbią istorinę datą, linkėjo glaudesnio abiejų bendruomenių bendravimo, organizuojant bendrus renginus, prisimenant savo bendrą istoriją, pasidalinant gyvenimo patirtimi ir lūkesčiais Turkijoje.

   Renginys vyko lenkų emigrantų XIX amžiaus viduryje įkurtoje Polonezköy gyvenvietėje, Turkijoje. Prieš renginį už lietuvių ir lenkų tautų gerovę buvo laikomos šventos mišios vietos Šv. Marijos Častakovos bažnyčioje.

   Renginio meninėje dalyje buvo pristatytos dvi Lietuvos menininkės – Inga Šimonytė Deniz, piešianti akvarele, ir Jovita Sakalauskaitė, tekstilės kūrinių autorė. Lenkijos atstovė Monika Bulada su džiazo grupe, be lenkiškų melodijų, atliko lietuviškų dainų džiazo improvizacijas.

   Renginyje taip pat dalyvavo Stambulo vietos savivaldos atstovai.