Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vašingtone paminėta Gedulo ir vilties diena

Sukurta 2021.06.15 / Atnaujinta 2021.06.15 11:10
  Vašingtone paminėta Gedulo ir vilties diena

  Birželio 14 dieną, minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos ambasada JAV organizavo renginius, skirtus pagerbti komunizmo aukas bei apsvarstyti, kaip apie totalitarizmo grėsmes kalbėti su jaunąja karta.

  Virtualioje diskusijoje „Gedulo ir vilties diena: gyvoji Baltijos šalių tremtinių atmintis“ įžanginius žodžius tarė Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai JAV.

  „Birželio 14-ta yra tamsi diena Lietuvos istorijoje. Šiandien kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis mes pagerbiame tremtinių ir politinių kalinių atminimą bei siekiame užkirsti kelią šiandienos totalitariniams režimams kartoti skaudžias praeities klaidas“,  – sakė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė.

  Diskusijoje dalyvavo žinoma lietuvių kilmės rašytoja Rūta Šepetys, latvių mokslininkė Dr. Mara Lazda, tyrinėjanti moterų vaidmenį trėmimų istorijoje, ir Marija Čyvaitė, JAV lietuvių jaunimo sąjungos prezidentė, „Misija Sibiras‘2019“ ekspedicijos dalyvė. Diskusiją moderavo estas Karlas Altau, Jungtinio Baltijos–Amerikos komiteto vadovas.

  Lietuvos ambasada kartu su projekto „Misija Sibiras“ komanda ir Lietuvių bendruomene Vašingtone taip pat organizavo akciją „Ištark! Išgirsk! Išsaugok!“, skirtą pagerbti Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių atminimą. Prie JAV Kapitolijaus pastato -  ryškiausio laisvės ir demokratijos simbolio -  susirinkę akcijos dalyviai skaitė komunizmo aukų vardus ir jų likimus.

  Birželio 11 dieną ambasadorė Audra Plepytė taip pat dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje prie Vašingtone esančio memorialo. A. Plepytė kartu su Vašingtone įsikūrusio Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovybe ir kitų šalių ambasadoriais padėjo vainiką prie paminklo komunizmo aukoms atminti.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  unnamed (1).jpg

  Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_1144.jpg

  Liepos 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje Vašingtone įsikūrusio JAV analitinio centro „Atlantic Council“ diskusijoje „Kova už laisvę Rytų Europoje ir už jos ribų (The Fight for Freedom in Eastern Europe and Beyond)”. Renginio metu ministras pristatė Lietuvos veiksmus remiant demokratinę Baltarusijos opoziciją, atsaką į Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomas represijas bei migracijos srautų pasitelkimą, bandant suskaldyti Europos Sąjungos (ES) ir transatlantinę vienybę. Taip pat aptarta būtinybė demokratijoms vieningai reaguoti į autokratijų vykdomus žmogaus teisių pažeidimus mūsų regione ir pasaulyje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  DSC_2806.jpg

  Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčiais JAV senatoriais Cynthia Jeanne Shaheen, Robertu Portmanu ir Christopheriu Scottu Murphy‘u.

  Ministerijos naujienos »

  Balandžio 15 dieną JAV paskelbus apie sankcijas, reaguojant į agresyvią ir žalingą Rusijos Federacijos veiklą ir nepriimtiną elgesį finansuojant prieš JAV karius Afganistane nukreiptas veiklas, kibernetines atakas prieš „SolarWinds“, kišimąsi į JAV rinkimus, pasikėsinimą nunuodyti Rusijos opozicionierių A. Navalną bei jo įkalinimą, taip pat Krymo okupaciją, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia Lietuvos paramą ir solidarumą su JAV.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  screenshot1.JPG

  Kovo 16 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas nuotoliniu būdu kalbėjosi su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu, su kuriuo ptarė dvišalius ir daugiašalius saugumo politikos ir ekonomikos klausimus, strateginės partnerystės plėtojimą bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

  Dvišaliai santykiai »
  Dalia AC renginys foto 2.png

  Vasario 25 dieną  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai surengė diskusiją, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų ekonominių departamentų atstovai. Susitikime aptarta Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtra, rezultatai bei siekiai, pristatytos verslo skatinimo iniciatyvos, diskutuota apie Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, darbą pradėjus JAV prezidento Joe Bideno administracijai.

  Daugiašaliai santykiai »