Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Vyriausybė pritarė Lietuvos santykių su JAV strateginėms gairėms

Sukurta 2024.05.16 / Atnaujinta 2024.05.16 07:12

Gegužės 15 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos parengtoms Lietuvos santykių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) strateginėms gairėms, kurių pagrindinis tikslas –  numatyti Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės stiprinimo perspektyvą besikeičiančiomis sąlygomis ir pasiūlyti konkrečias priemones jos įgyvendinimui.

Gairėse pabrėžiama būtinybė reaguoti į geopolitinius iššūkius, darančius tiesioginę įtaką Lietuvai ir visai tarptautinei bendruomenei, bei teikiamos rekomendacijos, kaip Lietuvos atsakas į šiuos iššūkius galėtų sustiprinti strateginę partnerystę su JAV. „Bendromis pamatinėmis vertybėmis grindžiama strateginė partnerytė su JAV išlieka kertine mūsų šalies saugumo ir gerovės sąlyga. Šiais geopolitinių lūžių laikais privalome padaryti viską, kad užtikrintume JAV dėmesį ir buvimą Lietuvoje ir mūsų regione“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras G.Landsbergis.

Strateginėse gairėse pabrėžiama būtinybė išlaikyti JAV politinį dėmesį Lietuvai, tęsti JAV karinį buvimą Lietuvoje, stiprinti ryšius su JAV administracijomis bei Kongresu, taip pat užtikrinti nuolatinį aukšto lygio dialogą svarbiausiais Lietuvos užsienio politikos ir ekonominio bendradarbiavimo klausimais.

„Teisės viršenybe grindžiamą tvarką ginančios valstybės turi vienytis nepaisydamos geografinių atstumų, todėl Lietuvai kartu su JAV svarbu toliau stiprinti ryšius su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu“, – teigia ministras G.Landsbergis.

Gairėse išskirtas politinis bendradarbiavimas, daugiausia dėmesio skiriant saugumo ir gynybos klausimams, ekonominis bendradarbiavimas bei potencialios galimybės, švelniajai galiai priskirtinos bendradarbiavimo sritys, tokios kaip ryšiai su lietuvių bendruomene, akademiniais centrais, žydų organizacijomis, kultūra ir sportas. Taip pat pateikiamos rekomendacijos dėl Lietuvos veiksmų įgyvendinat gairėse pristatomus prioritetus. Strateginės gairės parengtos įgyvendinant Vyriausybės programos tikslą plėtoti ir stiprinti strateginę partnerystę su JAV, užtikrinti ilgalaikį bendradarbiavimą ir parlamentinės diplomatijos skatinimą, stiprinti bendradarbiavimą su atskiromis JAV valstijomis.

Visas strategijos tekstas