Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Covid19: atvykimo į Prancūziją ir judėjimo šalies viduje sąlygos

Sukurta 2021.05.31 / Atnaujinta 2021.06.11 16:27
  Covid19: atvykimo į Prancūziją ir judėjimo šalies viduje sąlygos

  Nuo birželio 9 d. iš  Europos Sąjungos, taip pat Andoros, Islandijos, Lichtenšteino, Monako, Norvegijos, San Marino, Šventojo Sosto, Šveicarijos, Australijos, Pietų Korėjos, Izraelio, Japonijos,  Libano, Naujosios Zelandijos ir Singapūro atvykstantiems į Prancūziją asmenims, kurie yra pilnai pasiskiepiję nuo koronaviruso*  yra netaikomi jokie papildomi apribojimai. Toks keleivis privalo pateikti įrodymą apie pilną pasiskiepijimą Europos vaistų agentūros pripažinta vakcina: „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“.

  Pasiskiepijimo įrodymas galioja tik su sąlyga, kad patvirtina, jog visas pasiskiepijimo procesas pilnai atliktas:

  • praėjus 2 savaitėms po antrosios injekcijos dvigubos injekcijos vakcina (Pfizer, Moderna, AstraZeneca);
  • praėjus 4 savaitėms po vienos injekcijos vakcinos (Johnson & Johnson);
  • praėjus 2 savaitėms po vakcinos injekcijos žmonėms, persirgusiems Covid-19 (reikalinga tik 1 injekcija).

  Asmenys nuo 11 metų, kurie nėra pilnai pasiskiepiję nuo koronaviruso*  ir atvyksta iš  Europos Sąjungos, taip pat Andoros, Islandijos, Lichtenšteino, Monako, Norvegijos, San Marino, Šventojo Sosto, Šveicarijos, Australijos, Pietų Korėjos, Izraelio, Japonijos,  Libano, Naujosios Zelandijos ir Singapūro į Prancūziją privalo pateikti neigiamą Covid-19 molekulinio RT-PGR arba antigenų testo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. prieš išvykimą, rezultatą (anglų arba prancūzų k.).  Šis reikalavimas nėra taikomas pasienio gyventojams (kelionėms iki 30 km nuo gyvenamosios vietos 24 val. laikotarpiui), skubioms profesinėms kelionėms, dėl kurių skubumo ar dažnumo nėra galimybės atlikti testo. Asmenys, pageidaujantys pasinaudoti šiomis lengvatomis privalo  pateikti kelionės priežastį patvirtinančius dokumentus. Tarptautinio transporto darbuotojų atvykimas į Prancūziją ir toliau neribojamas, platesnė informacija prancūzų ir anglų k. čia. Speciali pažyma tarptautinio transporto darbuotojams (anglų k.).

  Keliautojai iš Europos Sąjungos, taip pat Andoros, Islandijos, Lichtenšteino, Monako, Norvegijos, San Marino, Šventojo Sosto, Šveicarijos, Australijos, Pietų Korėjos, Izraelio, Japonijos,  Libano, Naujosios Zelandijos ir Singapūro, kurie nėra pilnai pasiskiepiję nuo koronaviruso  atvykdami į Prancūziją taip pat privalo pateikti sąžiningumo deklaraciją (pranc. Attestation sur l’honneur):

  Atkreiptinas dėmesys, kad keliaujantiems į  Prancūzijos užjūrio teritorijas (DOM-TOM) galioja specifinės sąlygos. Platesnė informacija prancūzų ir anglų k. čia: https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Deplacements-entre-la-metropole-et-les-territoires-d-Outre-Mer

  Išsami informacija apie reikalavimus atvykstantiems į  Prancūziją ir išvykstantiems iš Prancūzijos:

  prancūzų kalba: https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/conseils-aux-voyageurs/informations-pratiques/article/coronavirus-covid-19

  anglų kalba : https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/

  Judėjimas Prancūzijos teritorijoje

  Visoje Prancūzijoje (žemyninėje dalyje, pranc. France métropolitaine) 23:00-06:00 val. galioja komendanto valanda. Siekiant riboti COVID-19 viruso plitimą, visoje šalies teritorijoje privaloma dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones (kaukes).

  Komendanto valandomis draudžiamas žmonių judėjimas (išskyrus išimtinius atvejus kaip vykimas į darbą, gydymo įstaigą, neatidėliotinais šeimyniniais reikalais, vykimas į oro uostą/traukinių stotį ir t. t.).

  Judėjimui komendanto valandomis privaloma užpildyti spec. pažymą (Attestation de déplacement dérogatoire)

  Platesnė informacija dėl Covid-19 sąlygų Prancūzijoje prancūzų kalba ir anglų kalba 

  *Prancūzijoje pripažįstamos Europos vaistų agentūros (EMA) patvirtinos vakcinos: „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“.

  Naujienlaiškio prenumerata